Beyoğlu Kazanacak

Beyoğlu Kazanacak

25 Şubat 2014, 14:00
Beyoğlu Kazanacak
Saim Akbulut
Mustafa Kaya...
Saadet Partisi Beyoğlu Belediye Başkan Adayı...

Beyoğlu Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Kaya'nın ismi partisinin İl Teşkilatı tarafından açıklandığında Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılarından ve aynı zamanda Bahçelievler Belediye Başkan Adayı olan; Ali ihsan Gündoğdu bey, bir sohbetinde "Musatafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Teşkilatının siyasi yıldızıdır." ifadesini kullanmıştı.
 
Bizde merak ettik.. Siyasetin bu yeni yıldızını yakından tanımak için randevu talebimizi ilettik kendisine...
Birkaç defa röportajımızı tehir etmek zorunda bırakılsak ta... Nihayet o imkanı bulduk.
Sayın Mustafa Kaya, bizi seçim karargahında kabul etti.

Seçim karargahı, tam bir bayram yeri gibi...
Teşkilat mensupları gurup gurup...
Kimi pankartlamadan geliyor,
Kimi ev sohbetinden geliyor,
Başka bir gurup el broşürü dağıtmak için hazırlık yapıyor,
Bir taraftanda yoldan gelen geçenler içeri girip; "Nasıl gidiyor çalışmalar... Alıyoruz Beyoğlu'nu değil mi arkadaşlar?" diye soruyorlar.

İçeride oturan yaşlı bir gurup var.
Bir an onlara dikkat kesiliyorum.
Salonun köşesinde gençlerin ikram ettiği çaylarını yudumlarken Rahmetli Erbakan Hocanın D8 projesinden bahsediyorlar.
Diyorum ya... Tam bir bayram öncesi arefe heyecanı ve hareketliliği yaşıyor Saadet Partisi Beyoğlu teşkilatı.

İşte böyle bir hareketliliğin olduğu bir ortamda yani Seçim Karargahında ağırladı bizi Saadet Partisi Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya... Henüz Röportaja başlar başlamaz Ali ihsan Gündoğdu'nun o tesbitinine hak verdim.

Öncelikle hafızası çok güçlü ve zeki biri... Öyle ki; çok kalabalık bir ortam da dahi bir sıktığı eli asla unutmayan, kişileri isimleriyle birlikte seceresini okuyacak kadar yakından tanıyan birisi...  Olaylara pratik çözümler getiren, içten, samimi, insanlara tepeden bakmadan değer veren, herkesle hemhal olan bir kişilik Mustafa Kaya...

Saim Akbulut / habertuar.com

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya
Röportaj: BEYOĞLU KAZANACAK

Öncelikle HaberTuar Ailesi olarak bize bu röportaj imkanını verdiğiniz İçin teşekkür ederiz.

Ben teşekkür ederim. Gün geçtikçe artan etkinizin devamını diliyorum. Önemli bir açığı kapatıyorsunuz.

Saadet Partisi Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya'yı tanıya bilimiyiz. Mustafa Kaya kimdir?

1974 İstanbul doğumluyum. Aslen Sivas Koyulhisarlıyım. Fatih Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler bölümü mezunuyum. Bilgi Üniversitesi'nde İşletme (MBA) Yüksek Lisansımı yaptım. Dış Ticaret işleri ile iştigal ediyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Adaylığım öncesi Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordum.

Adaylığınız Açıklandıktan sonra seçim çalışmalarına hızlı başladınız. Beyoğlu'nu Sokak Sokak geziyorsunuz. Peki, şuan Beyoğlu’nun sorunları nelerdir?

En büyük problem kentsel dönüşümdür. Tapu probleminin çözüldüğüne dair bilgiler net bir sonucu işaret etmiyor. Vatandaşa sunulan çözüm yolları tedirgin edicidir. Tapu için talep edilen tutar ve sonrasında yapılması düşünülen dönüşüm uygulamasında vatandaşa teklif edilenler hak ve hukuk ilkelerine uymamaktadır.

mustafa kaya roportaj

Saadet Partisi Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Kaya, Beyoğlu halkına ne vaat ediyor? Kısaca, projeleriniz nelerdir?

Tabi.. Ana başlıklarıyla kısaca izah edeyim:

Bir kere kentsel dönüşüm ile alakalı insanı merkeze alan, ada bazında dönüşümü hedefleyen, mahalle kültürünün canlı olarak kalabildiği sosyal alanlarıyla, pazar yerleriyle, aile sağlığı merkezleriyle, kültür merkezleriyle insanların dostluk, akrabalık ve arkadaş ilişkilerinin devam ettirebildikleri bir dönüşüme evet diyeceğiz. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Din, Dil, Irk, Mezhep ayrımı yapmadan bütün insanlarımızı kucaklayan bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız.

Mahalleleri "Yönetim yerinden tespit ve yerinden planlama" formülüyle mahalle sorunlarını doğrudan mahalle sakinlerini sivil toplum kuruluşlarını kanaat önderlerini ve muhtarlarını muhatap alarak çözeceğiz.

"Dede Bana Seni Anlat" projesiyle nesiller arasındaki irtibatı canlı tutmaya çalışacağız.

"Sılaya Selam Sıla-i Rahim" projesiyle gençlerimizi ata topraklarıyla buluşturacağız.

"Ben Gencim Gelecek Benim" projesiyle gençlerimizin kötü alışkanlıklarından uzak tutulduğu uyuşturucu, alkol, sigara gibi olumsuzlukların etkisinin yok edildiği ve gençlerin gelecek planlamaların rehberler vasıtasıyla dile getirildiği bir projeyi gençlerimizle birlikte hayata geçireceğiz.

Çatışma yerine diyalogu esas alan barış ve huzur siyasetini hâkim kılacağız.

"Kadın Gelişim Evleri" projesi yoluyla dağılmanın eşiğine gelmiş ve eşlerinden şiddet gören kadınları kendi ayakları üzerinde duracak ve ailelerin temelini koruyacak bir program uygulayacağız.

Deprem gerçeğini göz önünde bulundurarak gönüllü vatandaşlarımızın öncülüğünde BAKUT yani; "Beyoğlu Arama Kurtarma Timleri" kuracağız.

Haliç'in kıyı bölgelerine vatandaşlarımızın toprakla hemhal olabileceği "Botanik Bahçeler" kuracağız.

Ahilik Teşkilatı'nın yeniden canlandırılması adına esnaflarımızın bu teşkilata sahip çıkmasını sağlayacağız.

Sılaya Selam Sıla-i Rahim projenizin açılımı nedir?

Özet olarak; Memleketlerinden kopmuş, memleketlerine gidemeyen ata topraklarından uzaklaşmış ama ata topraklarına götüren turlar düzenleyeceğiz.

Saadet Partisinin Milli Görüş Belediyeciliği diye bir söylemi var. Bunun açılımını yapar mısınız?

Gardiyan değil Garson belediyecilik hedefini ortaya koyan, insanı merkeze alan rüşvet, iltimas, suistamal, tehircilik gibi yönetim hastalıklarını bertaraf etmiş, şeffaf ve temiz yönetimi hedefleyen, yaşanabilir beldeler inşa edebilmek için yerinden yönetimi amaçlayan, hakkı ve adaleti merkeze alan bir belediyeciliktir.

Tanıdığımız Mustafa Kaya TV5’te "Sınır ötesi" diye bir program yapıyor. Aynı zamanda siyasetçi, televizyoncu ve dış ilişkiler uzmanı Mustafa Kaya’nın gözüyle şuan ülke gündemindeki Yolsuzluk ve Cemaat - Ak Parti kavgasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz hem, iddia edildiği gibi paralel devlet varsa onun hem de yolsuzlukların karşısındayız. Biri diğerine tercih edilebilecek şekilde yaklaşımın doğru olmadığını düşünüyoruz. Devlet mekanizması 76 Milyon’un tamamının kendi vatandaşı ve muhatabı olduğu bilinciyle birini diğerine tercih edemez. Aynı zamanda her dönem olduğu gibi muhatabımızın kim olduğuna bakmadan varsa yolsuzluk iddialarını da onaylamamız doğru değildir.

beyoglu kazanacak 3

Peki son olarak Saadet Partisi Adayı Sayın Mustafa Kaya'yı 30 Mart’ta Beyoğlu Belediye Başkanı olarak görebilecek miyiz?

Saadet Partisi her seçimin en iddialı partisidir. Beyoğlu gibi merkez bir ilçede Saadet Partisi 2009 yerel seçimlerinin 3. partisidir. 45 gündür arazideyiz. Sokak sokak, mahalle mahalle geziyoruz. İnsanlarımızın gözlerine bakıyoruz ve her birine açık bir şekilde bizim bu seçimi kazanacağımızı söylüyoruz. Beyoğlu halkı da bizim çalışmalarımızı ve gayretimizi takdir ediyor. Konuşmalarından, gözlerinden anlıyoruz bunu...

31 Mart sabahı yeni bir dönemin başlayacağı müjdesini veriyorum. İnşaAllah, kalan bu süreyi de çalışmalarımız açısından en verimli bir şekilde değerlendireceğiz.  30 Mart akşamı tüm Türkiye'de Saadet Partimiz büyük bir zafer kazanacak. Daha doğrusu; Bu dönemki seçim sloganımızda olduğu üzere:
Saadet kazanınca: Türkiye kazanacak,
Saadet kazanınca: Beyoğlu kazanacak,

Buradan, sizlerin aracılığı ile tüm Beyoğlu Halkına sesleniyor ve bize destek vermesini istirham ediyorum.

Beyoğlu'nda ve Türkiyenin her yerinde geçmişte yaptığımız gibi Milli Görüş Belediyeciliğini Beyoğlu'nda yeniden hayata geçireceğimize söz veriyorum.

Öyle, kuru bir söz ve vaad'lerden de bahsetmiyorum. Dün yaptık bugünde yapacağız İnşaAllah...
Sitene Haber Ekle Sitene Haber Ekle

Yorka İnşaat

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • ceyhun 5 yıl önce yorumlandı

   syn başkanımızı tebrik ediyorum beyoğlu dışındayım ama izlenimim o ki mustafa kaya bey seçimi alacak

  
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Darbe girişimi sonrası Siyasilerin, Medyanın ve STK'ların darbeye karşı ortak tavrı Türkiye siyasetinde yeni bir siyasi oluşum ve yakınlaşmalara sebep olur mu?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Karikatür
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv