TARAKLI'DAKİ DEV YATIRIM

TARAKLI'DAKİ DEV YATIRIM

10 Mart 2015, 09:00
TARAKLI'DAKİ DEV YATIRIM
Ceyhan Yamak
HaberTuar.com Genel Yayın Yönetmenimiz Sayın Ceyhan Yamak, Taraklı Termal şirketi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Tunç ile Satış Pazarlama Müdürü İhsan Çakırca beylere misafir oldu.

Çok samimi bir atmosferde geçen ropörtajda Süleyman Bey, ülkemizin güzide beldelerinden birisi olan Taraklı'da hayata geçirdikleri Taraklı Termal Tatil Köyü projesini hakkında detaylı bilgi verdi.

Taraklı Termal'in sıcaklığının yöneticilerinin de yüzüne yansıdığını yerinde tespit eden Ceyhan Yamak, Taraklı Termal hakkında bilinmeyenleri HaberTuar.com okuyucularıyla paylaştı.


Röportaj: Ceyhan Yamak / habertuar.com

Taraklı Termal Projesini kısaca nedir?

Öncelikle hoşgeldiniz. Tüm HaberTuar okuyucularına selamlarımızı arz ederim. Taraklı Termal projemiz insanların tatil dönemini sağlık kültür doğa turizminin içerisinde keyifle ailece modern hizmet kalitesinden yararlanarak geçirecekleri bir ortam sağlamak için özenle hazırlanmış bir çalışmadır.

tarakli termal tatil koyu

Taraklı Termal Şirketi hakkında bilgi verebilir misiniz? Kimdir Taraklı Termal?

Tabi ki...
Taraklı Termal 2010 yılında 2 senelik bir fizibilite çalışmasının neticesinde kurulmuştur. Taraklı Termal Turizm A.Ş.; ASKON Grup Yatırım kuruluşudur. ASKON Grup Yatırım A.Ş., yapı ve çelik sektöründe de faaliyet gösteren tecrübeli, güvenilir ve köklü bir şirkettir.

tarakli termal roportaj

◌ Bu proje için Taraklı'nın tercih edilme sebebi nedir?

● Yaptığımız fizibilite çalışmalarında ve bilimsel araştırmalarda, Sakarya il sınırları içinde kalan ve antik çağ kalıntıları barındıran şirin bir Osmanlı kasabası olan Taraklı, şu özelliklerle ön plana çıktı;

Herşeyden önce çok kaliteli ve kapasitesi çok yüksek termal suya sahip... Dahası, 95 bin nüfuslu bir kentin su ihtiyacını karşılayacak kapasiteye sahip,

Bölge, aynı zamanda doğal güzellikleri ile öne çıkan dünyanın en sakin bölgeleri arasında sayılıyor. Bu durumu uluslar arası araştırmalar teyid ediyor,

Aynı zamanda bu bölgenin tarihi bir geçmişi var. Taraklı, tarihi İpek Yolu üzerinde... Bir çok tarihi yapı ve değere ev sahipliği yapıyor,

Tabi... En büyük avantajlardan birisi; Büyük kentlere ulaşım ve yakınlığı... İstanbul, Ankara, Bursa ve diğer bölgenin büyük kent merkezlerinde yaşayan insanlar için "mesafe" çok önemli bir tercih sebebidir,

Bizim için diğer bir tercih sebebi; Bozulmamış doğal ortamı ve bozulmamış Anadolu Selçuklu mimari yapı özelliğidir. Bizde bu projeyi bu özelliklere uygun ve uyumlu bir şekilde hazırladık.

tarakli termal insaat

◌ Peki Proje ne aşamada şu an?

● Aslında proje'de şu an itibari ile 1. Etap, %85 oranında bitti. Ortak yaşam alanları tamamlanma çalışmaları 30 Haziran 2015 tarihinde bitirilip hizmete sunulacak.

Esasen, hazırlanan projeye göre bu alanlarda bitmişti. Ancak projeye eklediğimiz "Çarşı" bölümü var. O bölümdeki çalışmalar da bahsettiğimiz tarihte bitmiş olacak. 2. Etap ise daha kısa sürede tamamlanacaktır. Çünkü ortak yaşam alanları zaten birinci etap ile birlikte bitmiş oluyor.

tarakli termal personel
Taraklı Termal ofisinde yönetici ve çalışanlarla hatıra fotoğrafı çekmeyi ihmal etmedik.

◌ Bu proje, kaç kişiye aynı anda hizmet verecek kapasitededir?

Taraklı Termal Tatil Köyü, 7 Bin kişinin aynı anda tatil hizmeti alabileceği bir ortam olacaktır.

◌ Bu projeyi özgün kılan, benzer projelerden ayıran özellikleri var mıdır?

● Elbette... Bu proje, sadece bir tatil yeri olmaktan ziyade aynı zamanda karlı bir "Yatırım alanı"dır. Çünkü biz insanlara sadece tatil yaparken barınacakları bir mekan sunmuyoruz. Aynı zamanda tatillerini, tercih edecekleri tam 55 aktivitasyonla sıkılmadan dolu dolu geçirmelerini organize ediyoruz. Doğal geziler, tarihi mekanlara turlar, sportif faliyetler gibi.

Bütün bu hizmetleri Beş Yıldızlı bir otel hizmeti mantığında hazırlayıp sunuyoruz.

Ayrıca, Taraklı Termal: İstanbul'da inşa edilen 3. Köprü ve 3. Hava Limanı'nın bölgeye yakınlığı sebebi ile uluslar arası ilgi odağı haline gelecektir. Bu sebeple biz projeyi sadece tatil dönemleri tatil yapılan değil ulusal ve uluslar arası bir çok organizasyona imkan sağlayacak bir altyapı hazırlıyoruz.

İşte bunlarda bu projenin yılın on iki ayı aktif hizmet etmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı biz Taraklı Termal'in aynı zamanda yatırımcısına kazandıran bir proje olduğunu net olarak ortaya koyuyoruz.

Taraklı termal hizmete girdiğinde sadece şirket bünyemizde en az 400 kişiye istihdam sağlayacak. Bunun diğer yan işletmelere sağlayacağı katkı ve istihdam ayrıca bir değerdir.

◌ Uluslar arası ve ulusal organizasyonlar ile ilgili nasıl bir hazırlık var?

● 1300 kişilik Salonu, 300 kişilik iki adet Seminer Salonu, 5 adet özel Toplantı Odası ile çeşitli Kongre, Konferans ve çalışmaların yürütüleceği bir ortam sağlıyoruz.

Ulusal olsun Uluslar arası olsun şirketler, dernekler, federasyonlar, siyasi partiler yapacakları çalışmalarını bu ortamda yaparken mensuplarına aynı zamanda dolu dolu tatil imkanı da vermiş olacaklar. Ayrıca, ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini, kültürümüze uygun bir dille dünyaya tanıtmış olacağız. Çünkü biz insanlara sadece bir mekan sunup bırakmıyoruz aynı zamanda bu alanda kaliteli, ilkeli hizmet de sunuyoruz.

tarakli termal su

◌ Taraklı Termal'deki termal suyun özellikleri nelerdir? Faydalı yada şifalı mıdır bu su?

● Evet... Bu sorunuz bizce çok önemli...

Taraklı Termal'de kullanıma sunulan doğal termal suyun içinde insan sağlığı açısından son derece önemli olan: kalsiyum, sülfat, sodyum, magnezyum, nitrat, potasyum, mangan, demir gibi minerallerbol miktarda bulunuyor. Uzmanlar, tüm bunların romatizmal ve cilt hastalıklarının tedavisinde faydalı olduğunu belirtiyor.

Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere hareket sisteminin ağrılı durumları, bu sistemdeki travma ve operasyonlar sonrası yararlı etkileri beklenir. Ayrıca bazı cilt hastalıklarında nörolojik rahatsızlıklarda, endokrinal fonksiyonların desteklenmesinde fonksiyonel düzenleyici olarak, her yaşta ve özelikle de ileri yaşlılıkta, genel sağlık durumunun desteklenmesinde, kaplıca kürlerinde, banyo uygulamalarında, "banyo kürleri" şeklinde indikasyon kazanır.

Dejeneratif Eklem Hastalıkları, İnflamatuar Romatizmal Hastalıklar, Yumuşak Doku Romatizmaları, Kronik Bel Ağrısı, Diğer Ağrılı Durumlar, Travmatik Lezyonlar, Operasyonlar Sonrası, Menstrüal Siklus Bozuklukları, Endokrinal Disregulasyon, Fonksiyonal Düzenliyi Olarak, Her Yaşta (Wellness / Prevantif Kür), İleri Yaşlılık (Gençlik Kürü), Psoriasis / Sedef Hastalığı, Dermalt / Egzama, Akne, Nörevejetatif Distoniler, Nevraljiler gibi hastalık ve durumlarda fayda sağladığı bilinmektedir.

"Bikabornatlı Sular" grubuna giren termal kaynağımız, kendi cazibesiyle 200 metre derinlikten çıkmaktadır. 142 l/sn debiye sahip termal kaynağımız 11 Atü basıncı ve 48,5 derece sıcaklığındadır.

tarakli termal fizik tedav mrkezi  

◌ Sanırım bu projenin birde sağlık ayağı var. Bunu biraz açarmısınız?

● Evet bu projeye ek olarak ayrıca bir Fizik Tedavi Merkezi kuruyoruz. Taraklı Termal Fizik Tedavi Merkezi, SGK ile anlaşmalı çalışacak. Burada sağlık sebebiyle gelen insanların ihtiyaçlarına da cevap vereceğiz inşallah... Bu bile projenin yatırım değerini başlı başına ortaya koyuyor.

◌ Birde bu projenin fiziki özelliklerinden bahsedersek neler söylemek istersiniz?

● Bu proje, 96 dönüm Taraklı Termal şirketine ait tapulu arazi üzerine inşa ediliyor. İnşat kalitesi en modern teknoloji ile uzun yıllara hitap edecek şekilde planlanmış malzeme kalitesi ön planda tutulmuş olup bölgenin tarihi mimarisine uyumluluk şartı ile hazırlanmıştır. Ayrıca termal suyun çıktığı alanın tapusu da Taraklı Termal şirketi adına alınmış ve ileride yapılaşma problemi ile suyun zarara uğratılması engellenmiştir.

Projede; 1300 daire, 31.200 devre mülk ve Sosyal tesis var. Projenin değeri yaklaşık 400.000.000 TL (400 Milyon)'dir. Tamamlandığında 400 kişiye doğrudan, 2000 kişiye dolaylı olarak iş olanağı sağlanacaktır.

Metropollere 1-2 saat mesafede olan Taraklı Termal tatilin, sağlığın, eğlencenin ve kültür-sanatın başkenti olacak şekilde dizayn edilmektedir.

Dairelerimizin tamamı eşyalı akıllı ev sistemleriyle donatılmıştır. Banyolarda ise kesintisiz kaplıca suyu akmaktadır.

tarakli termal sosyal alanlar

Taraklı, sakinliği ve suç oranının yok denecek kadar az olması nedeniyle İtalya’nın Greve in Chianti kentinde kurulan Cittaslow(sakin şehir) birliği tarafından üyeliğe kabul edildi.

Taraklı, Eden projesinin Türkiye ayağında 1.liğe layık görülmüş ve Türkiye ulusal destinasyonu seçilmiştir. Proje kapsamında Avrupa komisyonu turizmle ilgili yaptığı toplantı ve faaliyetlerinde Eden Taraklı'nın tanıtımını yapmaktadır.

Fitness salonları, Spor sahaları, Aquapark, Masa tenisi, Bilardo, masa hokeyi, Tarihi ipek yolu turları, Bisiklet turları, Atv safarileri, Paintball gibi birçok aktivite olanağı.

Bölgedeki en geniş spa merkezine sahip olma özelliğine sahip olan Taraklı Termal tatil köyü geleneksel ve modern hamamları, buhar odası, ve saunaları ile misafirlerine geniş bir yelpaze de hizmet sunuyor.

Dairelerin içinde havuzlarınızda termal suyun ipeksi dokunuşu eşliğinde mucizeyi hissedeceksiniz.Termal Havuzlar, Keyif Havuzları, Özel Aile Havuzları, Şok Havuzları, Kar Çeşmeleri, Vitamin Barları, Dinlenme Salonları, Sıcak Odalar.

tarakli termal daireler

İmza günleri, Tiyatro gösterileri, Sinema salonları, Cep sineması, kütüphane, Sergiler gibi kültürel faaliyetlerimiz olacaktır.

Bedesten mimarisi baz alınarak tasarlanan Osmanlı Çarşısı: Restoran, Cafe, Market, Hediyelik eşya mağazalarının ve butiklerin yer aldığı 24.000 m2’lik alışveriş merkezi olacaktır.

Taraklı Termal, sivil Osmanlı mimarisinin tipik örneği olan; Cumbalı Estetik Binalar, Ahşap Oymalı Pergola Balkonlar, Arnavut Kaldırımlı yollar, Geniş Sokaklar şeklinde dizayn edildi.

Taraklı Termal'de daireler sosyal tesislere ferah yürüme galerileri ile bağlanır. Galeriler sayesinde termal suyun etkisi daha uzun süre hissedilir.

Taraklı Termal'de tüm alt yapı gereksinimleri binaların altından geçen tesisat galerilerinde çözülmüştür. Bu sayede gelecekte ihtiyaç olabilecek alt yapıların yapımında veya arıza halinde misafirlerimiz konforlarından taviz vermeden tatillerine devam ederler.

Taraklı'da rakım 450 metredir. Ortalama rakım farklı yüksekliklerden gelen misafirlerimize rahat bir tatil olanağı sağlar.

Taraklı Termal: Doğa, Kültür, Sağlık, Termal, Yaylacılık gibi birçok turizmin aynı anda gerçekleştirilebilmesine imkan sağlayacaktır.

tarakli termal yonetici ve bayii
Taraklı Termal Yönetici ve Bayileri bir arada

◌ Peki Taraklı Termal Şirketi Müşterilerine satışta neler sunuyor?

Başta şunu belirtmeliyiz; Biz şirket olarak müşterimize "14 gece 15 gündüz" olarak Devre Mülk tapusu veriyoruz. Bakınız, bu çok önemli bir ayrıntıdır. İleride devre mülk sahiplerinin mağduriyetini şimdiden önlüyoruz... "Hisseli Tapu" vermiyoruz yani!..

Müşterilerimizin kiralama, satma, kullanma olanaklarını hukuki garanti altına alıyoruz. Ayrıca tatil planlarındaki değişiklikleri bize bildirdiklerinde kullanımda dönem değişikliği sağlıyabiliyoruz.

◌ Son olarak ne söylemek istersiniz?

● Şunu açık yüreklilikle söylemek gerek; Biz burada inşaat yapıp-satıp sonra çekip giden bir şirket değiliz!

Biz burada bir işletme kuruyoruz. Yatırımcımızla beraber taşın altına elimizi koyuyoruz. Bu bizim asli işimiz... Bir yan iş olarak yapmıyoruz. Bunlar, Taraklı Termal şirketini ayrıcalıklı kılan temel özelliklerdir.

Ceyhan Bey... Sizin şahsınızda HaberTuar ailesine ve takipçilerine, Taraklı Termal adına çok teşekkür ederim.

◌ Biz de  HaberTuar.com ailesi olarak, Taraklı Termal şirketine ve emeği geçenlerine, ülkemize böyle güzel bir proje ve yatırım kazandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Süleyman Bey... Misafirperverliğinizden dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Editör Notu:
Taraklı Termal Projesi detay bilgileri için şirketin
www.taraklitermal.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.
Taraklı Termal Projesini yerinde görmek için hafta sonları ailelere özel ücretsiz turlara kayıt için:
0212 278 32 73 - 0212 282 52 53 - 0549 371 54 82 - 0532 446 58 28

Taraklı Termal Projesine katılım ve fiyatlar için
Taraklı Termal Devremülk web sitesi ziyaret edilebilir.Sitene Haber Ekle Sitene Haber Ekle

Yorka İnşaat

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 7 yorum mevcut

  • Ahmet Uludağ @Selim İleri 4 yıl önce yorumlandı

   selim bey merhaba projemizi inşa ettigimiz ilçe dünyadaki yaşanabilinir 180 yerleşkeden biri türkiyede de 8 yer var sizi aileniz ile birlikte günübirlik turlarımıza davet ediyorum yerinde görmek elbette daha iyi olcaktır.

  • Ahmet Uludağ @suat yanık 4 yıl önce yorumlandı

   suat bey merhaba bizler sözlü ve basılı yayınlara ilave olarak gözle görünür elle tutulur bir pazarlama mantıgı ile tanıtımlarımız gerçekleştiriyoruz sizi aileniz ile birlikte günübirlik tanıtım turumuza davet ediyorum gelin yerinde görelim.ilginize teşekkürler bize röportajın sonundaki tel ve adreslerden ulaşabilirsiniz

  • Ahmet Uludağ @Fatih Sezer 4 yıl önce yorumlandı

   fatih bey habertuar üyelerine özel indirim uygulmaktayız.hafta sonları düzenledigimiz günübirlik aile turlarına sizi davet ediyor.gelin yerinde görelim gözle görünür elle tutulur herzaman iyidir.bize röpojtajın altındaki telefon ve adreslerden ulaşabilirsiniz

  • Serdar KARAKAŞ 4 yıl önce yorumlandı

   bizzat kendim gittim projeyi ve yapilanlari yakindan gördum. diger devremulkler gibi degil burada satis sozlesmesinde hersey en ince ayrintisina kadar yer aliyor. gidip gezmenizi tavsiye ederim.

  • suat yanık 4 yıl önce yorumlandı

   inşallah yazdığınız gibidir

  • Fatih Sezer 4 yıl önce yorumlandı

   projesini inceledim oldukça hoşuma gitti. peki okurlarınıza indirim var mı?

  • Selim İleri 4 yıl önce yorumlandı

   taraklı termal adını hep duyardım ama nerede olduğunu daha şimdi öğrendim.

  TÜM YORUMLAR
  
  Hava Durumu
  Tümü Anket
  Darbe girişimi sonrası Siyasilerin, Medyanın ve STK'ların darbeye karşı ortak tavrı Türkiye siyasetinde yeni bir siyasi oluşum ve yakınlaşmalara sebep olur mu?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

  SPOR TOTO SÜPER LİG

  Tür seçiniz:
  Karikatür
  Sen de Yaz
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri
  Siz de yazmak istemez misiniz?
  Ziyaretçi Defteri
  Arşiv