Altun, Erdoğan'ın Kavcıoğlu'ndan soğuduğu haberini yalanladı
Ekonomi

Altun, Erdoğan’ın Kavcıoğlu’ndan soğuduğu haberini yalanladı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TCMB Başkanı’ndan soğuduğu yönündeki haberlerin sahte olduğuna işaret etti.

 www.habertuar.com 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, piyasalarda fiyatlamalara yansıyan TCMB haberiyle ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Altun, haberleri alıntılayarak, söz konusu haberlerin sahte olduğuna işaret etti.

Altun, ““Yalan haber”i sosyal medyanın sorunu zannediyorduk. Fakat görüyoruz ki artık ana akım medya da aynı meseleden muzdarip. Büyük medya kuruluşları bile bu tür yalanları kolayca dolaşıma sokabiliyor. Bu endişe verici bir durum. Her ikisi de yalan” ifadelerini kullandı.

Reuters: Erdoğan, Kavcıoğlu’ndan soğuyor

Reuters’a konuşan kaynaklar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu’a güvenini kaybetme aşamasına geldiğini, son haftalarda iletişiminin de belirgin şekilde azaldığını söyledi.

Reuters’a bilgi veren üç kaynaktan ikisi daha erken sürede daha düşük enflasyon ve daha düşük faiz politikası uygulanabileceğinin Erdoğan’a geçmişte söylendiğini, ancak gerçekleşmenin Eylül itibarıyla buna yakın bile olmadığına dikkat çektiler.

Reuters kendisine bilgi veren kaynaklardan oluşan memnuniyetsizliğin Erdoğan’ın Kavcıoğlu’nun görevine son verme ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı hakkında fikir sahibi olamadı.

Konunun hassasiyeti nedeniyle ismini vermek istemeyen kaynaklara göre, Erdoğan daha önce beklediği faiz indirimlerinin geçtiğimiz aya kadar yapılamamış olmasından hayal kırıklığı yaşadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu