Bitcoin'de Zaporijya düşüşü
Ekonomi

Bitcoin’de Zaporijya düşüşü

Rusya-Ukrayna arasındaki çatışmaların Avrupa’nın en büyük nükleer enerji santrali olan Zaporijya’ya sıçramasıyla kripto paralarda sert düşüş yaşandı.

 www.habertuar.com 

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatında Avrupa’nın en büyük nükleer enerji santrali Zaporijya’nın da etkilenmesi kripto paralarda sert düşüş getirdi.

Bitcoin 41 bin 93 dolar seviyesini test ederken, Ether de 2 bin 691 dolara kadar geriledi.

Fundstrat Dijital Varlık Stratejisi Müdürü Sean Farrell devam eden jeopolitik gerilim ve makro belirsizliğin oynaklık yaratabileceğine dikkat çekti. Farrell fiyatlarda aşağı yönlü bir hareket görülmesi durumunda son yaşananların yatırımcıların 33-35 bin seviyesinden tepki verebileceğine işaret ettiğini belirtti.

Ukrayna’da Zaporijya Nükleer Santrali sahasındaki çatışmalarda yangın çıktı. Zaporijya Nükleer Santrali, Avrupa’nın en büyük ve dünyanın en büyük 10 nükleer santralinden biri olarak biliniyor. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus askeri birliklerin Zaporijya Nükleer Santrali’ne saldırılarının durdurulması gerektiğini belirterek bir patlama olması halinde bunun, Avrupa’nın sonu olacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu