Dolar tüm zamanların rekorunu kırarak 10 lirayı aştı, Yiğit Bulut'un meşhur konuşması yeniden gündem oldu
Ekonomi

Dolar tüm zamanların rekorunu kırarak 10 lirayı aştı, Yiğit Bulut’un meşhur konuşması yeniden gündem oldu

Doların 10 lira ile tüm zamanların rekorunu kırmasının ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un yıllar önce yaptığı konuşma yeniden gündem oldu. Dolar 3 lira seviyelerindeyken “Dolar 5 lira olacak 6 lira olacak diyenler neredesiniz. O günlerde tweet atanlar, adamsanız çıkın bir özür dileyin.” diyen Bulut’un videosu sosyal medyada yine viral oldu.

 www.habertuar.com 

ABD’de enflasyon verisinin 31 yılın zirvesini görmesinin ardından Türk Lirası karşısında yükselişini hızlandıran Dolar, 10 lirayı ilk kez geçti. Gram altın ise 600 lirayı görmesiyle tüm zamanların rekorunu kırdı.

YİĞİT BULUT’UN SÖZLERİ TEKRAR GÜNDEM OLDU

Doların rekor kırarak 10 lirayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut‘un geçmiş dönemde canlı yayında yaptığı bir konuşma tekrar gündem oldu.

“O GÜNLERDE TWEET ATANLAR ÇIKIN ÖZÜR DİLEYİN”

Doların 10 lirayı aşmasıyla sosyal medyada viral olan videoda Bulut, dolar 3 lira seviyelerindeyken “Dolar 5 lira olacak 6 lira olacak diyenler neredesiniz” demişti. Bulut konuşmasının devamında, “3.50’de, 3.70’de 3.90’da ekranları kırdık burada, sakın bulaşmayın bu kur geri dönecek diye. O günlerde tweet atanlar, adamsanız çıkın bir özür dileyin. Bunlara alım yap diyen bankaların araştırma departmanları, ekonomi kanallarının çok bilenleri neredesiniz. Çıkıp bu milletten özür dileyin” ifadelerine yer vermişti.

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu