İki kurumdan kötümser hisse tahminleri

Bilanço mevsimi yaklaşırken, analistlerin hisse senedi piyasalarına yönelik kötümser tahminleri dikkat çekiyor. Bank of America ve Morgan Stanley ...

 İki kurumdan kötümser hisse tahminleri

13.10.2021 - 4:22

Güncelleme : 13.10.2021 - 4:22
4 views

Bilanço mevsimi yaklaşırken, analistlerin hisse senedi piyasalarına yönelik kötümser tahminleri dikkat çekiyor. Bank of America ve Morgan Stanley analistleri kâr tahminlerinde aşağı yönlü güncellemeler yaptılar.

 www.habertuar.com 

Yaklaşan bilanço mevsimi öncesi hisse senetleri piyasalarına ilişkin yatırım bankalarından gelen uyarılar giderek artıyor.

Bank of America özellikle arz zinciri sıkıntılarından etkilenen şirketlerin kar tahminlerinde aşağı yönlü revize edebileceği belirtiyor.

Bankanın analisti Savita Subramanian şirketlerin yükselen maliyetler karşısında zorlanmasının “büyük risk” taşıdığını belirtiyor.

Morgan Stanley de bilanço mevsiminin aşağı yönlü revizeler tarafından gölgelenmesi durumunda Tüketici Güveninin de azalmasıyla birlikte hisse yatırımcısının zarar görebileceğini düşünen bankalar arasında.

Bankanın CIO’su Lisa Shalett enflasyon konusunda tüketicilerin yatırımcılara göre daha endişeli olduğuna dikkat çekerek “Azalan tüketici güveni daha az harcama ve daha çok tasarrufla sonuçlanırsa bu durum şirket karlılık tahminlerini olumsuz etkiler” değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın