Küresel piyasalarda enflasyon teması

Küresel piyasalar ABD'den gelecek enflasyon verilerine odaklanırken, enflasyonun geçici olmadığına ilişkin yorumların ortaya çıkması piyasa ...

 Küresel piyasalarda enflasyon teması

14.10.2021 - 4:33

Güncelleme : 14.10.2021 - 4:33
5 views

Küresel piyasalar ABD’den gelecek enflasyon verilerine odaklanırken, enflasyonun geçici olmadığına ilişkin yorumların ortaya çıkması piyasa fiyatlamaları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

 www.habertuar.com 

Yükselen enflasyon temasının hakim olduğu piyasalarda Asya hisseleri bu sabah karışık seyrederken ABD vadelileri yaklaşan bilanço sezonu öncesi geriliyor.

Japon Nikkei 225, Çin Şanghay Bileşik ile ılımlı kayıplar yaşarken Güney Kore Kospi yüzde 1 yükseliş kaydetti.

S&P 500 ve Nasdaq 100 vadelileri kayıp yaşıyor.

Bloomberg Dolar Endeksi bu sabah yüzde 0,1 ekside 1.166 seviyesinde. Gelişen ülkeler dolara karşı değer kazanırken Güney Kore Wonu yüzde 0,4 yükseldi.

ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 1,58 seviyesinde.

ABD ham petrol vadelisi varil fiyatı yüzde 0,7 düşüşle 80 dolar bandında. Piyasalar ABD Eylül tüketici fiyat endeksi verileri izleyecek. ABD TÜFE’de aylık yüzde 0,3, yıllık yüzde 5,3 artış bekleniyor.

ABD bankalarında bilanço sezonu başlıyor

Wall Street bankalarının bilanço mevsimi JPMorgan ile açılıyor.

Bu çeyrekte yatırımcıların bilançolarda izleyeceği en önemli kalem bireysel ve KOBİ talebiyle birlikte toparlanmasında hızlanma beklenen kredi büyümesi olacak.

Analistler kredi büyümesinde yüzde 5,4 ile JPMorgan’ın diğer bankaları geçmesini bekliyor.

Perşembe günü bilançolarını açıklayacak olan Bank Of America’da toplam kredilerin yüzde 3,3, Wells Fargo’da ise yüzde 8,5 küçülmesi bekleniyor. Citi ve Morgan Stanley bilançolarını perşembe günü, Goldman Sachs ise cuma günü duyuracak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın