Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL ZAMLI): 4 Mart benzin mazot fiyatları ne kadar? Benzine, mazota zam mı geldi? Benzin litre fiyatı, mazot litre fiyatı!
Genel

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL ZAMLI): 4 Mart benzin mazot fiyatları ne kadar? Benzine, mazota zam mı geldi? Benzin litre fiyatı, mazot litre fiyatı!

Güncel akaryakıt fiyatları zam var mı sorusu araç sahipleri tarafından benzin mazot fiyatları güncel değerlerini öğrenmek üzere araştırılıyor. Bunun yanı sıra benzine zam geldi mi, ne zaman? Mazota zam var mı soruları merak ediliyor. Güncel akaryakıt fiyatlarını derlediğimiz haberimizde Ankara, İzmir, Bursa ve İstanbul benzin fiyatları ve mazot fiyatları yer almaktadır. Peki, Benzin litre fiyatı ve mazot litre fiyatı İstanbul, Ankara ve İzmir’de ne kadar, kaç TL? İşte akaryakıt fiyatları…

 www.habertuar.com 

Akaryakıt fiyatları akaryakıt zam haberleri ard arda gelince ve benzin, mazot fiyatlarındaki dalgalanmalar sebebiyle benzin litre fiyatı kaç TL, ne kadar? Mazot litre fiyatı, kaç TL? soruları günlük vatandaşlar tarafından rutin olarak araştırılmaktadır. Ayrıca güncel benzine zam geldi mi, benzine indirim var mı, mazota zam var mı soruları da araç sahipleri tarafından benzin mazot fiyatları güncel değerlerini öğrenmek üzere araştırılıyor. Bunun yanı sıra benzine zam geldi mi, ne zaman? Mazota zam var mı soruları merak ediliyor. Peki, mazot litre fiyatı ve benzin litre fiyatı Ankara, İstanbul ve İzmir’de kaç TL, ne kadar? Bu gece akaryakıt zammı var mı, indirimi var mı? Benzine zam var mı, güncel akaryakıt fiyat listesi ve detaylar haberimizde…

AKARYAKIT FİYATLARI

Akaryakıt fiyatları 04.03.2022 tarihi saat 09.40’ta şu şekildedir:

  • Kurşunsuz 95 (Excellium95) TL/lt: 17,98 TL
  • Gazyağı TL/lt: 17,69 TL
  • Motorin TL/lt: 18,92 TL
  • Motorin (Excellium) TL/lt: 18,95 TL
  • Kalorifer Yakıtı TL/Kg: 15,75 TL
  • Fuel Oil TL/Kg: 14,01 TL

BENZİN LİTRE FİYATI İSTANBUL’DA KAÇ TL, NE KADAR?

Türkiye Petrolleri 4 Mart 2022 İstanbul benzin fiyatları şu şekildedir:

BENZİN LİTRE FİYATI ANKARA’DA KAÇ TL, NE KADAR?

Türkiye Petrolleri 4 Mart 2022 Ankara benzin fiyatları şu şekildedir:

BENZİN LİTRE FİYATI İZMİR’DE KAÇ TL, NE KADAR?

Türkiye Petrolleri 4 Mart 2022 İzmir benzin fiyatları şu şekildedir:

AKARYAKIT ZAM HABERİ SON DAKİKA (04.03.2022)

Zammın ardından Ankara’da ortalama 17,55 liradan satılan benzinin litre fiyatı 18,08 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 17,46 liradan 17,99 liraya, İzmir’de 17,58 liradan 18,11 liraya çıkacak.

Ankara’da ortalama 17,68 liradan satılan motorinin litre fiyatı 19,01 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 17,60 liradan 18,93 liraya, İzmir’de 17,69 liradan 19,02 liraya çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Türkiye’de LPG ürün fiyatlaması ise Cezayir’de bulunan Sonatrach piyasa fiyatları takip edilerek yapılıyor. Ürün fiyatı, toptancı marjı ile dağıtıcı ve bayii marjı, vergi öncesi LPG fiyatının ana bileşenlerini oluşturuyor. Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi ilave edildiğinde nihai LPG fiyatına ulaşılıyor. LPG’de bu hesaplama sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklikler gösterebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu