CANLI BLOG | Ruslar, Herson kentini ele geçirdi; Saldırıların başından bu yana 1 milyon kişi Ukrayna'yı terk etti
Genel

CANLI BLOG | Ruslar, Herson kentini ele geçirdi; Saldırıların başından bu yana 1 milyon kişi Ukrayna’yı terk etti

CANLI BLOG | Ruslar, Herson kentini ele geçirdi; Saldırıların başından bu yana 1 milyon kişi Ukrayna’yı terk etti

 www.habertuar.com 

T24 Dış Haberler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir hafta önce askerlerini Ukrayna’ya sokma kararı ile savaşı Avrupa topraklarına geri getirdi; Rus işgali 8. gününde.

Ukrayna’nın güneydeki kalelerinden Herson düştü. New York Times’ın aktardığına göre Herson artık tamamen Rus kontrolünde. Belediye başkanı ve ABD istihbaratı ise Rusların, kentin tamamını ele geçiremediğini iddia etti. Şehrin belediye başkanı, Rusların sabah saatleri itibariyle konsey binasına girmeye çalıştığını belirtti.

Hacker topluluğu Anonymous, Ukrayna lideri Volodomir Zelenski’ye suikaste uğrayacağını ve saklanması gerektiğine dair bilgiyi bizzat bir Rus istihbarat ajanının verdiğini iddia etti.

Dünkü görüşmelerin ‘ertelenmesi’nin ardından Rus ve Ukrayna heyetlerinin bugün Belarus sınırında masaya oturmayı planlanıyor.

İşgalin başlamasından bu yana Ukrayna’dan bir milyondan fazla insanın ayrıldığı açıklandı.

İşte 3 Mart’tan dakika dakika gelişmeler

07.43 Electronic Arts (EA) oyun şirketi Rusya milli takımı ve Rus kulüplerini, dünyanın en popüler bilgisayar oyunları arasında yer alan FIFA 22’den çıkardığını açıkladı.

07.33 Anonymous, Ukrayna lideri Volodomir Zelenski’ye suikaste uğrayacağını ve saklanması gerektiğine dair bilgiyi bizzat bir Rus istihbarat ajanının verdiğini iddia etti.

07.12 Birleşmiş Milletler, işgalin geçen hafta perşembe günü başlamasından bu yana Ukrayna’dan bir milyondan fazla insan ayrıldığı açıklandı.

06.27 Herson kenti düştü. Şehrin belediye başkanı, Rusların sabah saatleri itibariyle konsey binasına girmeye çalıştığını belirtti. Belediye başkanı ve ABD istihbaratı ise Rusların, kentin tamamını ele geçiremediğini iddia etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu