J.K. Rowling, Ukraynalı çocuklar için yardım kampanyası başlattı
Genel

J.K. Rowling, Ukraynalı çocuklar için yardım kampanyası başlattı

J.K. Rowling, Ukrayna-Rusya savaşı sırasında zarar gören yetim çocuklar için yardım kampanyası başlattı. Harry Potter’ın yazarı, Lumos Vakfı ile harekete geçti.

 www.habertuar.com 

Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Ukrayna’ya yardım kampanyası düzenliyor. Yazarın kurucuları arasında yer aldığı Lumos Vakfı ile Ukrayna-Rusya savaşına kayıtsız kalmayacak. Yiyecek, giysi ve hijyen ekipmanları için para toplayan kuruluş aynı zamanda ülkeden ayrılmak isteyenlere de yardımcı olacağını söylüyor. Bununla birlikte Rus işgalci kuvvetlerinin yer aldığı şehirlerden ayrılmak isteyenlere de yardım eli uzatılacak. Lumos, bu kampanyanın Ukrayna hükumeti tarafından onaylandığını da duyurdu.

J.K. Rowling yardım kampanyasını sosyal medya üzerinden bizzat duyurdu:

“Savaş çocukluğu parçalara böler ve aileleri birbirinden ayırır. Lumos Vakfı Ukrayna’da mahsur kalmış sayısız yetim çocuk için yardım kampanyası başlatıyor.”

VAKIF 2005’TEN BERİ ÇALIŞIYOR

J.K. Rowling tarafından 2005 yılında kurulan vakıf Ukrayna’nın Zhytomyr bölgesinde çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Ukrayna-Rusya savaşının getirdiği yıkım sonrası bölgede yardıma ihtiyaç duyan kişilerin artmasıyla birlikte Rowling yardım çalışmasını bizzat duyurdu. Vakfın internet sitesinde paylaşılanlara göre şu ana kadar bölgede en az bin 500 çocuğun mahsur kaldığı tahmin ediliyor. Ancak çatışmaların devam etmesiyle bu sayının artacağından endişe duyuluyor. Lumos Vakfı’nın resmi internet sitesinden yaptığı açıklama Rus işgalinin “çok fazla çocuğu tehlikeye attığını” söylüyor. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu