RT ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeninin ‘Ağrı Dağı ve Kars’ın Rusya’ya Geri Dönmesini İstiyorum’ Dediği İddiası

Rusya'nın en büyük medya ağı Russia Today (RT) ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan'ın bir programda 'Ağrı Dağı ve Kars'ın Rusya ...

 RT ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeninin ‘Ağrı Dağı ve Kars’ın Rusya’ya Geri Dönmesini İstiyorum’ Dediği İddiası

06.10.2021 - 22:11

Güncelleme : 06.10.2021 - 22:11
8 views

Rusya’nın en büyük medya ağı Russia Today (RT) ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan’ın bir programda ‘Ağrı Dağı ve Kars’ın Rusya’ya geri dönmesini istiyorum’ dediği iddia edildi. Kırım Haber Ajansı’nda yer alan bigilere göre ise, “Vladimir …

 www.habertuar.com

Rusya’nın en büyük medya ağı Russia Today (RT) ve Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan’ın bir programda ‘Ağrı Dağı ve Kars’ın Rusya’ya geri dönmesini istiyorum’ dediği iddia edildi.

Kırım Haber Ajansı’nda yer alan bigilere göre ise, “Vladimir Soloviyev ile Pazar Akşamı” adlı programda konuşan Rus medya kuruluşları Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, “Kars ve Ağrı Dağı’nın Rusya’ya geri dönmesini istiyorum…” sözlerini sarf etti.

“Kars ve Ağrı Dağı’nın Rusya’ya geri dönmesini istiyorum. Utanç verici Kars Antlaşmasına kadar buralar, Rusya’ya aitti… Ben emperyal Rus bilincine sahip bir insanım. Daha önce Rusya’ya ait olan her şeyi geri almak isterdim (!). Daha da utanç verici olan Brest-Litovsk Anlaşması’na göre verilenleri de… O zaman ülkemizin nüfusunun yüzde 30’unu ve büyük toprak parçamızı başkalarına verdik. Ağrı Dağı, Ermenistan’ın ana sembolüdür…”

Kaynak: qha

İşte o anlar:

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın