Savaşın ortasında mahsur kalan Türk: Odatv'den çarpıcı görüntüler
Genel

Savaşın ortasında mahsur kalan Türk: Odatv’den çarpıcı görüntüler

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı sonrası, bombalanan Harkov kentinde mahsur kalan Berke Karakaya, Odatv’ye kaldığı sığınaktan çarpıcı görüntüler gönderdi.

 www.habertuar.com 

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı sonrası, bombalanan Harkov kentinde mahsur kalan Berke Karakaya, Odatv’ye kaldığı sığınaktan çarpıcı görüntüler gönderdi. Berke Karakaya, tahliyelerin yapıldığı istasyona 80 kilometre uzakta olduğu için kurtarılamadı. Yardım bekleyen Berke Karakaya, erzak ve su sıkıntısı a yaşıyor.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatının ardından başlayan savaş sekizinci gününe girdi.

Ukrayna’nın çok sayıda şehrinde bombalar patladı, başkent Kiev’e Rus askerleri girdi.

Ukrayna’da yaşayan Türklerin durumu ve acil yardım çağrısı gündemde…

Ukrayna’daki Türk Büyükelçiliği, Türklerin tahliyesini başarılı bir şekilde yürütüyor.

ilk gününde, Dışişleri Bakanlığı ve büyükelçilik yetkilileri, Ukrayna’daki Türklerin iletişim bilgilerini ve bulundukları adresleri tespit etti. İkinci gününde ise Başkent Kiev’deki büyükelçilik binasında, Türkler toplandı ve ilk kafile tahliye edildi. Odatv, ilk kafileden bugüne tahliyeleri an be an görüntülerle aktardı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle bugüne kadar 8 bin 50 Türk vatandaşının tahliyesinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

MAHSUR KALAN TÜRK

Tahliyelere karşılık bulunduğu bölge itibariyle tahliye trenine yetişemeyen Türkler de var.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı sonrası, bombalanan Harkov kentinde mahsur kalan Berke Karakaya, Odatv’ye kaldığı sığınaktan çarpıcı görüntüler gönderdi.

İşte o görüntüler:

Oblastta semtinde mahsur kalan Berke Karakaya, su ve erzak konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Tahliye edilmek için yetkililerden yardım isteyen Berke Karakaya, Odatv’ye yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bulunduğum şartlar çok kötü, erzak ve su sıkıntısı yaşıyorum. Bombalamalar nedeniyle sokağa çıkma yasağı sürüyor. Devletimden acil yardım bekliyorum. Burada tanıdığım kimse olmaması nedeniyle ve tahliye merkezine 80 kilometre uzakta olmamdan dolayı ayrılamadım. Taksilere para teklif etsem de almıyorlar. Elektrikli trenler çalışmıyor, çok zor durumdayım, acil yardım istiyorum, beni kurtarın.”

Caner Taşpınar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu