Uzayda Çekilecek İlk Film İçin Rus Ekip Yola Çıktı: Filmin Bir Kısmı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Geçecek

12 günlüğüne uzaya çıkan Rus ekip 'Vyzov' (Sınanma) adlı filmin bir kısmının çekimini Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) gerçekleştirilecek ...

 Uzayda Çekilecek İlk Film İçin Rus Ekip Yola Çıktı: Filmin Bir Kısmı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda Geçecek

06.10.2021 - 11:00

Güncelleme : 06.10.2021 - 11:00
4 views

12 günlüğüne uzaya çıkan Rus ekip ‘Vyzov’ (Sınanma) adlı filmin bir kısmının çekimini Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) gerçekleştirilecek. Soyuz MS-19 aracı ile Kazakistan’ın Baykonur üssünden uzaya gönderilen ekibin içinde filmin yönetmeni Klim Şipe…

 www.habertuar.com

12 günlüğüne uzaya çıkan Rus ekip ‘Vyzov’ (Sınanma) adlı filmin bir kısmının çekimini Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) gerçekleştirilecek.

Soyuz MS-19 aracı ile Kazakistan’ın Baykonur üssünden uzaya gönderilen ekibin içinde filmin yönetmeni Klim Şipenko ve 37 yaşındaki oyuncu Yuliya Peresild ile onlara eşlik eden kozmonot Anton Şkaplerov da bulunuyor.

Kozmonot Anton Şkaplerov (ortada), oyuncu Yuliya Peresild (solda) ve yönetmeni Klim Şipenko

Filmde, Peresild, bir kozmonotun hayatını kurtarmak için ISS’e seyahat eden bir doktoru canlandıracak. Kozmonotlar da filmde yer alacak.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, ‘Uzay, öncü ve her şeye rağmen hâlâ önde olduğumuz bir alan’ dedi. Rusya, böylece uzayda ilk filmi çekme yarışında ABD’yi geride bırakmış oldu. Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA) daha önce ünlü aktör Tom Cruise’un bir Hollywood filmi için SpaceX roketiyle uzaya gönderileceğini duyurmuştu.

Kaynak: BBC Türkçe

İşte o ekibin uzaya gidiş anları:

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın