Yıldız Asyalı kimdir, evli mi? Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? Dizileri ve filmleri…
Genel

Yıldız Asyalı kimdir, evli mi? Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? Dizileri ve filmleri…

Hayat Bilgisi’nin Rüyası olarak da bilinen Yıldız Asyalı, magazin gündeminin merak edilen isimleri arasında yer almaya devam ediyor. Son günlerde Arda Kural’la yaşadığı büyük aşkla yeniden konuşulan Asyalı hakkında, Yıldız Asyalı kimdir, Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli sorularının yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor.

 www.habertuar.com 

Yıldız Asyalı kimdir, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Yıldız Asyalı, Arda Kural’ın “Onu çok seviyorum, ayrıldıktan sonra 2 yıl kendime gelemedim” sözlerine cevap verirken adeta aşkını ilan etmişti. Sonrasında canlı yayında karşı karşıya gelerek sohbet eden ikili büyük ilgi toplamıştı. Peki, Yıldız Asyalı kimdir? Yıldız Asyalı kaç yaşında, nereli? Yıldız Asyalı’nın rol aldığı diziler ve filmler

YILDIZ ASYALI KİMDİR?

Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı. Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

Yıldız Asyalı’nın müziğe karşı ilgisi küçük yaşlarda başladı, o yüzden daha çok küçük yaşlarda şarkı söylemeye başladı ve beş yaşında piyano çalmayı öğrendi. Solist olarak İstanbul Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu’nda görev aldı. Asyalı, 12 yaşında Nabucco Operası’nda “Kral Ve Ben” müzikalinde yer aldı ve 13 yaşında iken Sarah Brightman’la İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası eşliğinde Lösemili Çocuklar Vakfı yararına düzenlenen konserde aynı sahneyi paylaştı. Yıldız Asyalı, 15 yaşından itibaren birçok dizi ve filmde oyunculuk yaptı.

Kanal D Çocuk Kulübü programıyla birlikte Eyvah Babam, Eyvah Kızım Büyüdü, Yasak Elma, El Gibi ve Limon Ağacı gibi dizilerin jenerik müziğini bestelemiş ve yorumlamıştır.

23 Kasım 2015 tarihinde iş adamı Emre Vatansever ile evlenmiştir Ayşe Mira adlı bir kızı var. Asyalı ve Vatansever Temmuz 2017’de boşandılar. 30 Haziran 2020’de yönetmen Kerem Saka ile evlendi. 30 Haziran 2020’de yönetmen Kerem Saka ile evlendi, Kerem Saka ile evliliği 30 gün sürdü ve ardından boşandılar.

Televizyon

Yıldız Asyalı Kanal D Çocuk Kulübü’nde sunuculuk yaparak başladığı televizyon kariyerine, Haluk Bilginer’le birlikte yaptığı, dönemin sevilen dizilerinden Eyvah Babam’la kariyerine devam etti. Asyalı’nın, oyunculuk yeteneğini ilk olarak gösterdiği dizi, anne ve babası boşanmış bir genç kızın otoriter babasıyla yaşadığı birtakım olayları konu almıştır. Sevilen dizinin ardından bir süre televizyona ara veren Asyalı, dizinin devamı niteliğindeki Eyvah Kızım Büyüdü ile yeniden ekrana döndü. Bir sezon süren bu dizinin ardından Kanal D’de başlayıp uzun bir süre Show TV’de yayına devam eden Hayat Bilgisi adlı dizide üç sezon boyunca yer aldı. Dizide idealist bir öğretmenin komşusunun kızı ve aynı zamanda kardeşinin sevgilisi olan Rüya rolündeki performansıyla dikkat çekti. Ayrıca Adab-ı Muaşeret adlı sinema filminde Tarık Ündüz ile başrolde oynadı. 2010 yılında Evcilik Oyunu adlı televizyon programında yarışmacı olarak yer aldı.

Müzikal

Müzikal kariyeri tam olarak küçüklüğünde sunmuş olduğu Kanal D Çocuk Kulubü’nde her program bitişinde çaldığı kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla başlamıştır. 2008 senesinde Seda Telciler ve Burcu Canbaş ile Grup Mp3 adlı grubu kurdu. Grubun ilk albümündeki “Sevmek Zamanı” adlı şarkısı hariç bütün şarkıların söz ve müziği Yıldız Asyalı’ya aittir. Yıldız Asyalı’nın Grup Mp3 ile birlikteliği uzun sürmedi. Grubun kurulduğu sene sanatçı gruptan ayrıldığını açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu