ABD'li senatör Lindsey Graham, "Rusya lideri Putin'i öldürün" çağrısında bulundu
Gündem

ABD’li senatör Lindsey Graham, “Rusya lideri Putin’i öldürün” çağrısında bulundu

ABD’nin en ünlü senatörlerinden biri olan Lindsey Graham, Twitter’dan hayretler içinde bırakan bir paylaşımda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e suikast düzenleme mesajı veren Graham, “Rusya’da bir Brütüs yok mu? Rus ordusunda başarılı bir ‘Albay Stauffenberg’ yok mu? Bunun sona ermesinin tek yolu Rusya’daki birinin bu adamı ortadan kaldırması. Ülkenize ve dünyaya büyük bir hizmet yapmış olursunuz” ifadesini kullandı.

 www.habertuar.com 

Rusya‘nın Ukrayna işgali 9’uncu gününe girerken, ABD’li Senatör Lindsey Graham’dan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e suikast düzenleme çağrısı geldi. Graham paylaşımlarında, Roma İmparatoru Julius Caesar’a ihanet eden Brütüs ve Adolf Hitler’e suikast girişiminde bulunan Albay Claus von Stauffenberg’e atıfta bulundu.

“YOK MU BUNU YAPACAK BİR BRÜTÜS?”

Sosyal medya hesabı Twitter’dan iki mesaj yayımlayan Graham; ilkinde, “Rusya’da bir Brütüs yok mu? Rus ordusunda başarılı bir ‘Albay Stauffenberg’ yok mu? Bunun sona ermesinin tek yolu Rusya’daki birinin bu adamı ortadan kaldırması. Ülkenize ve dünyaya büyük bir hizmet yapmış olursunuz” dedi.

“BUNU SADECE RUS HALKI YAPABİLİR”

İkinci bir mesaj daha paylaşan ABD’li senatör; “Bunu sadece Rus halkı yapabilir. Söylemesi kolay ama yapması zor. Hayatınızın geri kalanında karanlıkta yaşamak, dünyanın geri kalanından yoksulluk içinde tecrit edilmek istemiyorsanız, bunun için adım atmalısınız” ifadelerini kullandı.

ABD’li senatör Lindsey Graham.

“DÜNYA İÇİN ÇOK İYİ BİR ŞEY YAPMIŞ OLUR”

FOX News televizyonunun canlı yayınına da katılan Graham, burada da suikast çağrısını yineledi. Graham, Putin’in suikastını gerçekleştirecek kişinin hem Rusya için hem de dünya için “çok iyi bir hizmet” sağlamış olacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu