İstanbul’da aksiyon filmlerini aratmayacak görüntü! 3 milyon dolar az kalsın gidiyordu

İstanbul Fatih'te aksiyon filmlerini aratmayacak bir görüntü kaydedildi. 3 milyon dolar bulunan çantayla yürüyen iki kardeş, paralarını ...

 İstanbul’da aksiyon filmlerini aratmayacak görüntü! 3 milyon dolar az kalsın gidiyordu

08.10.2021 - 0:32

Güncelleme : 08.10.2021 - 0:32
4 views

İstanbul Fatih’te aksiyon filmlerini aratmayacak bir görüntü kaydedildi. 3 milyon dolar bulunan çantayla yürüyen iki kardeş, paralarını gaspçıların elinden zor kurtardı. Bu anlar saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

 www.habertuar.com 

İstanbul Laleli’de araçlarını park ettikten sonra ellerindeki 3 milyon dolarla birlikte dükkanlarına doğru yürüyen iki kardeş, gaspçıların radarına takıldı. Gaspçıların parayı almak için üzerlerine doğru atıldığı kardeşler, seri hamleleri sayesinde paralarını kurtardı. Gergin dakikalar saniye saniye kaydedildi.

ELLERİNDE SİLAH DA VARDI

4 Ekim Pazartesi günü sabah saatlerinde iddiaya göre, çantalarında 3 milyon dolar bulunan iki kardeş, iş yerlerine gitmek için yürüdükleri sırada silahlı iki kişi tarafından gasbedilmek istendi. İki gaspçının ellerindeki tabancaları doğrulttuğu kardeşler çantayı kaptırmamak için canları pahasına direndi. Çantayı alamayan gaspçılar, olay yerinden hızlıca uzaklaştı.

“ÇANTAYI VERMEMEK İÇİN ÇOK DİRENDİLER”

Olayın tanıklarından esnaf Turan Kalkan, “Sabah 09.00 sıralarıydı. Ticaretle uğraşan arkadaşlarımız var. İki kişi arabadan, arkadaşların olduğu yöne yöneldi. İki tane silahlı saldırgan arkadaşa silah doğrultu. Biz orada müdahale ettik. O sırada diğeri bana silah doğrulttu. Ben de geri kaçtım. Çok zorladılar çantayı vermemek için. Daha sonra şüpheliler kaçtı. Gasba uğrayanlar bizim iş hanındalar. Kendilerini tanıyoruz ama birkaç günden beri gelmiyorlar. Söylentilere göre çantada 3 milyon dolar varmış. Biz 32 seneden beri buradayız. Önceden güven timleri vardı. Bugünlerde sokakta yoklar. Neden yoklar bilmiyorum. Tabii bu da emniyetin bileceğin iş” dedi.

“BÖYLE OLAYLAR YENİ BAŞLADI”

Çevredeki bir diğer esnaf Kadri Karaer ise, “Gasp girişimi oldu. Para çantasını arabadan indirdiklerinde takip etmişler. İki kişi silahlı saldırı yaptı paraları almak için ama alamadılar. Bizim komşularımız, ofisleri var burada. Söylentiye göre 3 milyon dolar varmış çantada ama net değil tabii. Birkaç aya kadar böyle olaylar yoktu. Yeni yeni başladı. Bitmiş bir şeydi ama tekrardan bu tür olaylar dönmeye başladı” dedi.

AKSİYON DOLU ANLAR KAMERADA

Yaşanan gasp anları çevredeki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iki kişinin sokakta elinde çanta ile yürüyen kardeşlere tabanca doğrulttukları ve kardeşlerin buna rağmen çantayı kaptırmayarak bir iş hanına girdikleri görülüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın