Koronavirüse karşı üretilen Moderna aşısına onay verildi

Koronavirüsle mücadelede en büyük etken olan aşılara bir bir onay verilirken, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni bir açıklama geldi ve Moderna aşısı içinde acil kullanım onayı verildi. Dünya’yı etkisi altına almış olan Koronavirüs ile mücadele dünya çapında devam ediyor. Virüsle mücadelede önemli bir etken olan aşılarda geliştirilmeye devam ederken, DSÖ’den yeni bir açıklama geldi. ABD […]

 Koronavirüse karşı üretilen Moderna aşısına onay verildi

01.05.2021 - 22:28

Güncelleme : 01.05.2021 - 22:36
71 views

Koronavirüsle mücadelede en büyük etken olan aşılara bir bir onay verilirken, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni bir açıklama geldi ve Moderna aşısı içinde acil kullanım onayı verildi.

Dünya’yı etkisi altına almış olan Koronavirüs ile mücadele dünya çapında devam ediyor. Virüsle mücadelede önemli bir etken olan aşılarda geliştirilmeye devam ederken, DSÖ’den yeni bir açıklama geldi. ABD merkezli şirket tarafından geliştirilen Moderna aşısı için acil kullanım onayı verildiği duyuruldu. Yapılan açıklamada “Amaç ilaçların, aşıların ve tanı araçlarının acil durumla mücadele amacıyla mümkün olduğunca hızlı bir şekilde erişilebilir hale gelmesi” ifade edildi.

İngiltere ve Afrika varyantı sonrasında tüm dünyaya yayılan Hindistan varyantı içinde tüm dünya ülkeleri sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Hindistan varyantının hızla yayılmasıyla aşı programlarıda hızlı bir şekilde ilerlemeye başlatıldı. Aşı üreticileri Dünya’nın her yerine aşı ulaştırabilmek için kapasitelerini genişletmeye başladığını duyururken, Modrena da yaptığı açıklamayla gelecek yol sonunda üretim kapasitelerini üç milyar doza çıkarmak için çalıştıklarını belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın