Tam kapanma uzatıldı mı? Tam kapanma 19 Mayıs’la birleştirilecek mi? 19 Mayıs 2021 sokağa çıkma yasağı

29 Nisan Perşembe günü başlayan tam kapanma dönemi 17 Mayıs Pazartesi günü sona erecek. Tüm yurtta süren 17 günlük sokağa çıkma yasağı döneminde vatandaşlar resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın da kısıtlamaya dahil olup olmayacağını araştırıyor. Peki, Tam kapanma uzatıldı mı? Tam kapanma 19 Mayıs'la birleştirilecek mi? Merak edilen soruların yanıtları haberimizin içinde.

 Tam kapanma uzatıldı mı? Tam kapanma 19 Mayıs’la birleştirilecek mi? 19 Mayıs 2021 sokağa çıkma yasağı

06.05.2021 - 22:17

Güncelleme : 06.05.2021 - 22:21
94 views

 

Artan korona vakalarının istenilen düzeye düşmemesi üzerine tüm yurtta kesintisiz sokağa çıkma yasağı dönemine start verildi. Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe saat 19.00’da başlatılan tam kapanma dönemi 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek. Gündeme düşen son iddia ise 19 Mayıs’ın da dahil olacak şekilde tam kapanmanın 1 hafta uzatılması yönünde. Peki, Tam kapanma uzatıldı mı? İşte yanıtı…

KESİNTİSİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Kesintisiz sokağa çıkma yasağı... Kabine Toplantısında alınan kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “29 Nisan Perşembe akşamı 19.00’dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’a kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihler arasında kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat, gıda, sağlık gibi alanlar hariç tüm işletmeler faaliyetlerine ara verecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak. Diğer günlerde belirlenen saatlerde faaliyet gösterebilecek. Şehirlerarası seyahatler tüm illerde izne tabi olacak” dedi.

TAM KAPAMA UZATILDI MI?

Tam kapanma uzatıldı mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için hemen belirtelim ki 17 Mayıs sonrasında yasakların devam edeceğine dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Tam kapanma sürecinin vaka sayılarını düşürmesi hedefleniyor. Milyonlarca vatandaş kısıtlamaların biteceği, hayatın normalleşeceği 17 Mayıs gününe odaklanırken ortaya atılan iddiaların ardından yasakların süreceği tahmin ediliyor.

TAM KAPANMA 19 MAYIS’LA BİRLEŞTİRİLECEK Mİ?

Tam kapanma 19 Mayıs’la birleştirilecek mi? Resmi tatil olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın bu yıl çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle, tam kapanmanın bir hafta daha uzatılabileceği iddia ediliyor. Henüz hükümet tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gününe dair sokağa çıkma yasağı geldiğinde haberimizde yer alacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın