Uzman Çavuş Maaşları 2021

Uzman Çavuş Maaşları Genel olarak bütün uzman çavuş maaşları arasında pek bir fark yoktur. Özellikle yeni uzman çavuş olmuş kişiler ilk olarak 3500 TL gibi bir maaş ile başlanır. Bu tabii ki her il için geçerli sayılmaz.  Batıda görevini devam ettiren uzman çavuşlar aynı maaş üzerinden 3500 TL alırlar. Ancak doğuda görev yapan uzman çavuşlar […]

 Uzman Çavuş Maaşları 2021

29.05.2021 - 11:51

Güncelleme : 29.05.2021 - 11:51
81 views

Uzman Çavuş Maaşları

Genel olarak bütün uzman çavuş maaşları arasında pek bir fark yoktur. Özellikle yeni uzman çavuş olmuş kişiler ilk olarak 3500 TL gibi bir maaş ile başlanır. Bu tabii ki her il için geçerli sayılmaz.  Batıda görevini devam ettiren uzman çavuşlar aynı maaş üzerinden 3500 TL alırlar. Ancak doğuda görev yapan uzman çavuşlar ise daha farklı ve yüksek maaşlar almaktadırlar. En çok da doğuda çatışma bölgesinde görev yapan uzman çavuşlar 4500 ile 6000 TL arasında bölgelere göre değişebilen maaşlar almaktadırlar.

Bu elbette riskli bölgelerde görev yapan uzman çavuşların gerçekleştirdiği süre ile de doğrudan alakalıdır. Bu arada ki fark ise uzman çavuşların çatışma alanlarına çıkarak görevde bulundukları süre ek bir süre olarak ön plana çıkmakta ve bu da maaşa yansımaktadır. Buna paralel olarak maaşla birlikte alınacak olan tazminat da yine doğu görevi kapsamında etkilenmekte ve değişmektedir.

Uzman çavuş maaşları

Jandarma uzman çavuş ya da diğer tüm uzman çavuşlar askerlik dönemi bitirdikten sonra askerde kalmak için sınava girecek kazanmaları dahilinde uzman çavuş oldukları andan itibaren ilk maaş olarak 3500 TL ile başlarlar. Bu durum eğer batıda görev devam ederse belirli bir standart bünyesinde her sene artarak değişmektedir. Fakat çatışma bölgelerine yani doğuya göreve giden uzman çavuşlar bölgelerin riskine göre maaşlarında oldukça yüksek miktarda değişiklikler gerçekleştirilmesi suretiyle 4500 ile 6000 TL arasında bir miktarda maaş almaktadırlar. Bu da uzman çavuşun sahaya ne kadar fazla çıkarsa buna göre maaşının artmasını etkilemektedir.

Uzman çavuş olmak

Bunun için uzman erbaş alımı adına başvuru yapılmalıdır. Online olarak yapılacak olan bu başvurunun ardından yazılı ve fiziksel olarak gerçekleştirilecek sınavlarının ardından uzman çavuş olunmaktadır. Tabii burada sağlık kontrolünden de detaylı bir şekilde geçilmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın