Vakıf müdürü yardım isteyen kadını tartakladı
Gündem

Vakıf müdürü yardım isteyen kadını tartakladı

Faturalarını ödeyemediği için Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giden kadın, vakıf müdürü tarafından yaka paça dışarı atıldı.

 www.habertuar.com 

ANKARA – Elektrik faturalarını ödeyemediği için Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü’ne yardım için giden bir kadın vakıf müdürü tarafından yaka paça dışarı atıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Tarsus’ta yaşanan olay bu iktidarın ve kadrolarının ne kadar gaddarlaşabileceğini ortaya koyuyor” dedi.

DARP EDİLEN KADINA CEZA

Kadının elektrik faturalarını yatıramadığı için Tarsus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın müdürüyle görüştüğünü, müdürün kadını darp ettiğini ifade eden Başarır, “Daha sonra kolundan tutup devletin bir makamından, kaymakamlıktan dışarıya atmaya çalışıyor. Kadın kendisine tepki verince şikayet ediyor ve faturasını ödeyemeyen bu kadın mahkeme tarafından 2 bin 700 TL adli para cezasına çarptırılıyor” dedi.

Cezaya mahkum edilen kadının bu cezayı ödeyemediğini, bu adli para cezası karşılığında devletin bir kurumunda bedelsiz çalıştırıldığını ifade eden Başarır sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte Türkiye’de sosyal devletin geldiği nokta bu. Ben bir Mersin Milletvekili olarak o müdürü bir dakika daha o makamda istemiyorum. Gerekeni yapın, görevden alın. Onların görevi vatandaşa eziyet etmek değil, gelen kadınlara, annelere, babalara kapıyı göstermek değildir. Onların görevi bu kadınlara, annelere, babalara yardım etmektir. Böyle bürokratları Mersin’de istemiyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu