Bülent Ersoy’la Yaşadığı Polemikle Gündemden Düşmeyen Mustafa Keser’in Hayatında Dair Bilinmeyenler

Özellikle de ‘Aklımda Fikrimde Hep Sen Varsın’ şarkısını yorumuyla dillerimize pelesenk olan başarılı sanatçı Mustafa Keser’i aranızda tanımayan ...

 Bülent Ersoy’la Yaşadığı Polemikle Gündemden Düşmeyen Mustafa Keser’in Hayatında Dair Bilinmeyenler

06.10.2021 - 22:07

Güncelleme : 06.10.2021 - 22:07
4 views

Özellikle de ‘Aklımda Fikrimde Hep Sen Varsın’ şarkısını yorumuyla dillerimize pelesenk olan başarılı sanatçı Mustafa Keser’i aranızda tanımayan yoktur. Ancak hayatına dair kaç yaşında olduğundan tutun da kariyerine kadar bilinmeyenleri sizler için derled…

 www.habertuar.com

Özellikle de ‘Aklımda Fikrimde Hep Sen Varsın’ şarkısını yorumuyla dillerimize pelesenk olan başarılı sanatçı Mustafa Keser’i aranızda tanımayan yoktur. Ancak hayatına dair kaç yaşında olduğundan tutun da kariyerine kadar bilinmeyenleri sizler için derledik. Detaylar için buyrunuz…????

Ünlü şarkıcı Mustafa Keser’i aranızda tanımayan yoktur. Kendisi uzun süredir bu piyasanın içinde olan önemli isimlerden bir tanesi.

Belki aranızda izleyenler vardır. Bundan henüz çok kısa bir süre önce Bülent Ersoy ve Mustafa Keser tabiri caizse birbirlerine girdiler.

Bunun nedeni Keser ile Ersoy’un birlikte sunduğu ‘Benzemez Kimse Bize’ adlı programın ikinci bölümünde yayından kaldırılması aslında.

Keser programın kaldırılmasının ardından Instagram hesabı üstünden Diva’nın ‘yersiz kaprislerde’ bulunduğuna dair çarpıcı bir açıklamada bulunmuştu.

Şimdi gelin Mustafa Keser’in hayatına dair bilinmeyenlerini, müzikal kariyerini ve özel hayatın birlikte bir gözden geçirelim.

Başarılı sanatçı 1 Ocak 1945 Elazığ doğumlu.

Kendisi çocukluğunu farklı şehirlerde geçirmiş. İlk ve orta öğrenimini Maden’de, liseyi Diyarbakır’da ve Sivas’ta tamamlamış.

Keser’in babası da bir müzisyen. Bu nedenle henüz küçük yaşlardan itibaren ud, bağlama ve keman gibi pek çok enstrümanla haşır neşir olmuş kendisi.

Lise eğitimini tamamlayamayınca İstanbul’a giden Keser,

Zaman zaman çeşitli şarkıcılara eşlik ederek hayatını kazanmaya çalışmış.

E tabi başarılı olunca da gazinolarda çalışmaya başlamış.

Ardından da askerliğini yapmak için Manisa’ya sonra da İzmir’e gitmiş.

15 yıl boyunca İzmir’de Müzeyyen Senar, Zeki Müren ve Safiye Ayla gibi oldukça önemli müzisyenlerle birlikte çalıştığını belirten Keser,

www.nadirkitap.com

Bu süreçte de kendini geliştirmeyi ihmal etmemiş diyebiliriz. Yaylı tambur, mızraplı tambur, piyano ve buzuki gibi pek çok enstrümanı da çalmayı öğrenmiş.

Ünlü şarkıcı ilk büyük başarısını 1975 yılında TRT’nin açmış olduğu amatör ses yarışmasındaki Türk Halk Müziği alanında kazanmış,

Ve akabinde 1982 yılına kadar da TRT İzmir Radyosu’nda görev almaya başlamış.

Henüz küçük yaşlarından itibaren hayatında müzik olan Mustafa Bey Kani Karaca’dan da müzik dersleri almış.

Tarih 1995 yılını gösterdiğinde ise HBB televizyonlarında ‘Mustafa Keser ve İstekleriniz’ isimli programla ekran karşısına çıkmış.

Tabii sonrasında uzunca bir süre kendisini ekranlarda gördük.

Kanal 6, Samanyolu TV ve Flash TV’de yayın yapmaya devam etmiş.

Keser’in ekran önündeki tek performansı yalnızca müzik bağlamlı değil bu arada.

Kendisini ‘Son Darbe’, ‘Düğün Dernek 2: Sünnet’, ‘Olacak O Kadar’, ‘Cesur Kuşku’, ve ‘Şeytan Ayrıntıda Gizlidir’ gibi pek çok yapımda da gördük.

Gelelim aşk hayatına… Kendisi 1978 yılında Nilüfer Keser ile dünyaevine girmiş.

Keser’in üç de çocuğu var.

Biz kendisini de renkli kişiliğini de mendillerini de epey seviyoruz.

Siz şarkılarını nasıl buluyorsunuz? Haydi yorumlara!

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın