BBP lideri Destici: Putin şu anda boğazlarımızı da geri almak istiyor
Politika

BBP lideri Destici: Putin şu anda boğazlarımızı da geri almak istiyor

Mustafa Destici, 6 muhalefet partisinin açıkladığı bildiriyi “Şimdi cicim ayları, evlendiklerinde göreceğiz” diye değerlendirdi

 www.habertuar.com 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Rusya’nın Ukrayna işgalini, “Putin şu anda boğazlarımızı da geri almak istiyor ve Montrö’yü şu anda delmeye çalışıyor. Türkiye’nin Montrö’yü delerek kendi lehine kararlar vermesini istiyor” diye değerlendirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Ordu’nun Ünye ilçesinde işyeri açılışına katıldı.

Rusya’nın Ukrayna savaşını bir an önce sonlandırılması gerektiğine dikkat çeken Mustafa Destici, “Rusya’nın bağımsız dost ülke olan Ukrayna’ya saldırması hiçbir gerekçeyle Rusya’nın söylediği gibi Batı ülkelerinin kendisini kuşatması söylemlerinin adı altıda başlattığı savaş nedeniyle yapılanların hiçbirisi gerekçe olamaz. Bağımsız her ülke istediği uluslararası kuruluşa üye olabilir. isteyen NATO’ya, isteyen ise Asya Birliği’ne katılır. Buna Putin veya Rusya karar veremez.

Rusya, Ukrayna’nın bağımsız hareket etmesini sindirememiş veya kabullenememiş ve bundan dolayı da Ukrayna’nın dört bir tarafından askerlerini sokarak işgal yapıyor. Ama görüyoruz ki Ukrayna halkı kahramanca vatanlarını savunuyorlar. Bu anlamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz açıklamalarını yaptılar. Rusya’nın savaşını asla kabullenmiyoruz. Eğer Rusya Ukrayna’da durdurulmazsa, yarın Türk devletlerinin önüne gelecektir.

Çünkü Putin, Ukrayna işgal sebebini Sovyet lideri ‘Lenin’in bıraktığı toprakları geri alacağız’ diyerek açıklıyor. Putin şu anda boğazlarımızı da geri almak istiyor ve Montrö’yü şu anda delmeye çalışıyor. Türkiye’nin Montrö’yü delerek kendi lehine kararlar vermesini istiyor” diye konuştu.

“Şimdi cicim ayları, evlendiklerinde göreceğiz”

28 Şubat günü altı siyasi partinin açıkladığı bildiriyi sert sözlerle eleştiren Destici şunları söyledi:
Açıklanan metne baktığımız zaman eski parlamenter sistemin ürünü olan 82 Anayasası’nın Türkiye’ye her ne kadar bir anayasa oylaması olsa da o günün şartlarını hepimiz biliyoruz. Darbenin hemen arkasından silah gücüyle yapılan bir oylamadır. O dönemde uygulamaya sokulan parlamenter sistemin kötü bir kopyasını görüyoruz. 

Zamanı gelince kazansınlar ve koalisyon yapsınlar bir görelim. Cicim aylarında her şeyde bahar vardır. Bir de bunların yanına terör örgütü partisini koyduklarında o zaman göreceğiz hepsini. Onun için bu ittifaka milletimizin itibar etmeyeceğini düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu