O yardımların görüntüsüne Odatv ulaştı
Politika

O yardımların görüntüsüne Odatv ulaştı

Özlem Kalkan yazdı…

 www.habertuar.com 

Türkiye’nin farklı illerinden toplanan insani yardım malzemeleri, Rus bombardımanı ve kuşatması altındaki Ukraynalılara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Başkentte Ukrayna halkına yönelik yardımlar için adres Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği oldu. Elçilik kapısında ilkyardım ve tıbbi malzemeler, ilaçlar, oksijen maskesi, erkekler için askeri bot, kadınlar için hijyenik malzemeler, bebek bezi ve mamaları ile kuru gıda yardımı gerektiğine ilişkin listeler asıldı. En acil olarak “ambu seti” yani yeni doğan bebekler ile çocuklar için solunuma yardımcı tıbbi malzeme ve erkekler için asker tipi 42-45 numara bot talep edildiği görüldü.

Ankara’da yaşayan Ukraynalıların yanı sıra Türk vatandaşları tarafından elçiliğe iletilen yardımlar gün boyunca, elçilik personeli ve gönüllülerce ayrıştırılarak kolilere yerleştirildi. Bu yardım kolilerinin Ukrayna’ya gönderilmek üzere İstanbul’a nakledileceği ifade edildi.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasil Bodnar da “Türkiye’den bize çok fazla insani yardım geliyor. Türk vatandaşlarının aslında Ukrayna’da neler olduğunu çok iyi anladığını görüyorum” diyerek ülkesinde halen pek çok malzemeye ihtiyaç duyulduğunu belirtti ve insani yardımlara devam edilmesi çağrısında bulundu.

İşte Odatv’ye özel o fotoğraflar:

Özlem Kalkan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu