Ukrayna Büyükelçisi'nin hedef gösterdiği TÜRSAB Başkanı Odatv'ye konuştu
Politika

Ukrayna Büyükelçisi’nin hedef gösterdiği TÜRSAB Başkanı Odatv’ye konuştu

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, sosyal medya hesabından Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı hedef gösterdi…

 www.habertuar.com 

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı hedef aldı. Büyükelçi Vasyl Bodnar, “TÜRSAB Başkanının sabah bizimle, sonrasında ise Rus Büyükelçi ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir” dedi. Odatv’ye konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Yanlış yazmış, önce Rus Büyükelçi ile, sonra kendisiyle görüştük. ‘Siz niye Rusya’yı ziyaret ettiniz’ çok saçma bir yaklaşım” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Vasyl Bodnar, Twitter’da “TÜRSAB Başkanının sabah bizimle, sonrasında ise BE ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan ile kendini savunan arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. Seyahat acentalarını @tursaborgtr ile çalışmamaya çağrıyoruz” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

TÜRSAB Başkanının sabah bizimle, sonrasında ise ???????? BE ile görüşmesi iki yüzlü politikanın göstergesidir. Saldırgan ???????? ile kendini savunan ???????? arasında eşittir işaretinin konulması suç ortağı olmak anlamına gelir. ???????? seyahat acentalarını @tursaborgtr ile çalışmamaya çağrıyoruz.

— Vasyl Bodnar (@VasylBodnar) March 3, 2022

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar’ın mesajıyla ilgili Odatv’ye açıklamada bulundu.

Odatv’nin ulaştığı TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Yanlış yazmış, önce Rus Büyükelçi ile, sonra kendisiyle görüştük. Ben, Rus Büyükelçimizin daveti üzerine, Dışişleri Bakanlığımızın bilgisi dahilinde, Rusya Büyükelçiliği’nin davetini kabul ettim, gittim. Orada, Türkiye’ye olan turizm hareketinin sorunlarını konuşmak üzere davet edilmiştim. Ondan sonra da Ukrayna Büyükelçiliği’nden kendim randevu alarak, acaba insani yardım olarak neler yapabiliriz diye konuşmaya gittim. Bunu arkasında bir şey yok. Duygusal davranıyorlar ama bizim kötü bir niyetimiz yok” diye konuştu.

“‘SİZ NİYE RUSYA’YI ZİYARET ETTİNİZ’ ÇOK SAÇMA BİR YAKLAŞIM”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Büyükelçi Vasyl Bodnar’ın hedef gösteren ifadeleriyle ilgili ise şunları söyledi:

“Ben onu ülkelerinde yaşanan travmatik olaylar var, ben onlara yoruyorum. Duygusal davranıyorlar. Kadın ve çocuklara nasıl yardımcı olabiliriz, onları nasıl Türkiye’ye getirebiliriz, onlara nasıl burada bir moral tatili yaptırabiliriz, bunları konuşmak için gittik.

Bizim kurumsal olarak Rusya Büyükelçiliği’nin davetini geri çevirmek gibi bir durumumuz olamaz. Dolayısıyla orada da vatandaşlarımız var, orada da iş yapan arkadaşlarımız var. Türkiye turizmi açısından çok önemli… Biz bu şekilde davranmak zorundayız, biz taraf olamayız ki… Ülkemizin taraf olmadığı bir yerde, kurumumuz nasıl taraf olur ki…

Duygusal davranıyorlar, biraz anlayışlı davranmak lazım, haklılar, çocuklar ölüyor, kadınlar ölüyor, insanlar ölüyor, bu açıdan duygusal davranıyorlar, ben de bu açıdan çok tepki vermek istemiyorum.

‘Siz niye Rusya’yı ziyaret ettiniz’ çok saçma bir yaklaşım. Biz davet üzerine gittik ve kurumumuzun sorumlulukları çerçevesinde mecburen gittik. 12 bin üyenin sorumluluğu üzerimizde. Biz duygusal davranamayız.”

Caner Taşpınar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu