Bak Sen Şu Kuki'ye: Şampiyon At Kuki Kilidini Kendi Açabiliyor
Spor

Bak Sen Şu Kuki’ye: Şampiyon At Kuki Kilidini Kendi Açabiliyor

Birçok yarışta şampiyon olan ve Ankara Binicilik Tesisi’nde kalan ‘Kuki’ isimli at, ahırının kapı kilidini ağzıyla açıyor. Başkentte bulunan bir binicilik tesisindeki ‘Kuki’ isimli şampiyon atın, yalnız kaldığında ahırının kapı kilidini ağzıyla açması g…

 www.habertuar.com

Birçok yarışta şampiyon olan ve Ankara Binicilik Tesisi’nde kalan ‘Kuki’ isimli at, ahırının kapı kilidini ağzıyla açıyor.

Başkentte bulunan bir binicilik tesisindeki ‘Kuki’ isimli şampiyon atın, yalnız kaldığında ahırının kapı kilidini ağzıyla açması görenleri gülümsetiyor.

Birçok şampiyonada birinci olan 22 yaşındaki pony cinsi Kuki, şu an küçük sporculara binicilik eğitiminde yardımcı oluyor.

Kaldığı tesislerde zekiliğiyle de bilinen Kuki’nin ahır kapısının kilidini açması güvenlik kameralarına yansıdı.

Kuki yakalanınca ahırına geri giriyor

Yalnız kaldığında bir anda kapıya yaklaşan Kuki, ağzıyla kapı kilidini açıyor. Daha sonra kapıyı kapatan ve diğer atların kapısına yaklaşırken yakalandığını fark eden Kuki, ahırına geri giriyor.

‘Şampiyon at firarda’

Ahal Teke Pony Kulüp ve Binicilik Okulu’nun sorumlularından Aycan Başbuğ, ‘Duyanlar ve görenler çok şaşırıyor. Hafta sonu misafirlerimiz kaçtığını görünce, ‘Bu atın dışarıda olması normal mi? diye soruyorlar. Hep beraber koşup Kuki’yi ahırına sokuyoruz. Misafirlerimiz ‘Şampiyon at firarda.’ diyor. Bizi görünce kendisi ahırına giriyor. Ters bir şekilde durup utanıyor ve bizimle muhatap olmuyor. ‘ ifadelerini kullandı.

Kuki’nin firar ettiği anlar????

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu