Dünya Kupası yolunda son iki maç! İşte Millileri Katar’a götürecek ihtimaller

A Milli Takım, Letonya'yı 90+9'da Burak Yılmaz'ın attığı penaltı golüyle devirdi. Grupta artık son iki maça girilirken Ay-Yıldızlılar'ı Dünya ...

 Dünya Kupası yolunda son iki maç! İşte Millileri Katar’a götürecek ihtimaller

14.10.2021 - 3:25

Güncelleme : 14.10.2021 - 3:25
8 views

A Milli Takım, Letonya’yı 90+9’da Burak Yılmaz’ın attığı penaltı golüyle devirdi. Grupta artık son iki maça girilirken Ay-Yıldızlılar’ı Dünya Kupası’na götürecek ihtimallerde netleşti. Türkiye kalan iki maçı da kazanması durumunda Hollanda’nın 2 maçını da kaybetmesi ya da Norveç’in 2 puanda fazla kayıp yapmasını bekleyecek. Öte yandan Norveç’le puanımızın eşit olması durumunda genel averaja bakılacak.

 www.habertuar.com 

Norveç karşısında berabere kalarak grupta 2. olma fırsatını tepen A Milli Takım, Letonya’yı son saniye golüyle 2-1 mağlup etti ve Dünya Kupası umutlarını son maçlara taşıdı.

NORVEÇ SON MAÇINI HOLLANDA’YLA OYNAYACAK

G Grubu’ndaki diğer maçlarda Hollanda, Cebelitarık karşısında 6-0’lık rahat bir galibiyet alırken, 2. sıra için kapıştığımız Norveç evinde Karadağ’ı 2-0 ile geçti. Ay-Yıldızlılar, Cebelitarık ve Karadağ maçlarını kazanması durumunda Norveç’in Letonya ve Hollanda maçlarında takılmasını bekleyecek.

DÜNYA KUPASI’NA 3 TAKIM PLAY-OFF TURUNDAN KATILACAK

Avrupa elemelerinde gruplarını lider tamamlayan takımların doğrudan katılacağı FIFA Dünya Kupası’na katılacak diğer 3 takım ise play-off turu maçlarının ardından belli olacak. 10 grup ikincisi ve UEFA Uluslar Ligi’nde Dünya Kupası vizesi alamayan en iyi dereceye sahip iki takımın katılacağı play-off turu maçlarının ardından Avrupa Elemeleri son bulacak.

GRUPTA PUAN DURUMU

A MİLLİLERİN KALAN MAÇLARI

Cebelitarık

Karadağ (D)

HOLLANDA’NIN KALAN MAÇLARI

Karadağ (D)

Norveç

NORVEÇ’İN KALAN MAÇLARI

Letonya

Hollanda (D)

KARADAĞ’IN KALAN MAÇLARI

Hollanda

Türkiye

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın