Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı: "Mesut'un Artık İşine Odaklanması Lazım"
Spor

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı: “Mesut’un Artık İşine Odaklanması Lazım”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde Fenerbahçe Televizyonu’na gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Koç, sarı-lacivertli futbol takımının teknik direktörü Vitor Pereira’nın arkasında olduklarını söyledi. Süper Lig’de oynadığı s…

 www.habertuar.com

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde Fenerbahçe Televizyonu’na gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Koç, sarı-lacivertli futbol takımının teknik direktörü Vitor Pereira’nın arkasında olduklarını söyledi.

Süper Lig’de oynadığı son dört maçta bir puan alabilen ve liderlik koltuğundan yedinciliğe dek düşen Fenerbahçe’de başkan Ali Koç camiaya seslendi.

FB TV’de yaptığı katıldığı programda teknik direktör Vitor Pereira ile yola devam edeceklerini belirten Ali Koç yıldız oyuncu Mesut Özil’e yönelik de eleştirilerde bulundu.

İşte Ali Koç’un açıklamalarından bazı önemli satırbaşları: ????

“7. haftaya lider girdik, takım da hoca da övülüyordu. Sonraki 4 haftada kaybedilen puanlar, zaten kırılgan olan camiamızda bu sene de mi boşa geçecek endişesini yarattı.”

‘2 sezon önceki durumdan farklı olarak, sezonun henüz çok başındayız ve kaybedilmiş bir şey yok. Biz ümidimizi kaybetmedik, camiamiz da kaybetmesin. Unutmayın ki Fenerbahçe’nin son şampiyonlukları çok zor şartlarda, taraftarın desteğiyle gelmiştir.’

“Burası Fenerbahçe. Burada yönetici, futbolcu ve teknik direktörsen diğer kulüplere göre hoşgörü daha azdır. Son 15-20 yılda geldiğimiz nokta maalesef bu.”

“Vitor Pereira, anons edildiği günden beri hedef tahtasında. Pereira’nın, para için gelmediğini net bir şekilde ifade edelim. Buraya yarım kalan hikayeyi bitirmeye geldi. Gençlere önem vermesi, kimyanın uyuşması sebebiyle getirdik ve doğru yaptığımızı düşünüyorum.”

”Galatasaray maçının sonucu ne olursa olsun bu geçerli. O maçı kazanacağız.”

‘Galatasaray maçının sonucu Pereira ile ilgili düşüncelerimizi değiştirmeyecek. Tazminat veremiyorlar o yüzden göndermiyorlar denecek. Hoca, 10 yıllık birikim sağlamış, buraya neden geldiği belli. Hocamıza da takıma da kendimize de inanıyoruz.’

“Oynadığımız oyun sistemi, tüm formasyonlar arasında en zoru. Herkesin makine gibi çalışması gerekiyor. Biz hocamızdan memnunuz. Varsa iletişim problemleri, onları da yöneteceğinden şüphemiz yok.”

“10 puanlık fark çok gibi görünüyor ama sadece bir takım arayı açtı. Ebedi dostlarımız, ezeli rakiplerimizle hemen hemen aynı sıralardayız.”

“Mesut Özil ile ilgili sezon başından beri Van Persie olayı yaratıldı. Mesut, daha çok oynamak istiyor. Aldığı süreler zamanla arttı. Mesut’un neler yapabileceğini hepimiz biliyoruz.”

“Mesut’un artık işine odaklanması lazım. Ticari işlerini bırakıp nasıl Fenerbahçe’ye daha fazla katkı veririm, buna odaklanması gerekiyor.”

“Hocamız da Mesut’tan daha fazla nasıl yararlanılır, bunu çözmeli. Basında yaratıldığı kadar büyük bir sorun yok. Mesut oynamak istiyor, oynayamadığı için mutsuz.”

“Herkesin görüşüne saygılıyım, istifa konusunda aynı görüşe sahip değilim. Yönetimdeki arkadaşlarım da değiller.”

”Fenerbahçeli yorumcuların yaklaşımıyla diğer takım yorumcularının yaklaşımı arasında siyahla beyaz kadar fark var. Bunun irdelenmesi gerekiyor.”

“Taraftarların, endişelerini ifade etmelerini gayet net bir şekilde anlıyorum. Ama çözüm bu değil.”

‘Taraftar hancıdır, gerisi yolcudur. Gönülden ve samimi her türlü eleştiriye saygımız sonsuzdur.’

“Birileri özellikle itilmediği takdirde son ana kadar bu yarışın içinde olacağız.”

”Tek endişemiz bu tribün olaylarının devam etmesi ve bunun futbolculara zarar vermesi. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. Büyük resmi iyi görün, bu takımın şampiyon olmasını istiyorsanız havlu atmayın”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu