Bu Yiyeceklerde Neredeyse Hiç Kalori Yok! Gönül Rahatlığıyla Tüketebileceğiniz 0 Kalorili Tam 16 Besin
yaşam

Bu Yiyeceklerde Neredeyse Hiç Kalori Yok! Gönül Rahatlığıyla Tüketebileceğiniz 0 Kalorili Tam 16 Besin

Diyetteyken en büyük problem yediğimiz besinlerin kalorisini bilmemekten kaynaklanıyor. Bu sebeple gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz neredeyse 0 kalorili olan yiyecekleri sizler için derledik…???? 1. Beyaz lahana. Ama lütfen uyarıyoruz: Sarması değil! …

 www.habertuar.com

Diyetteyken en büyük problem yediğimiz besinlerin kalorisini bilmemekten kaynaklanıyor. Bu sebeple gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz neredeyse 0 kalorili olan yiyecekleri sizler için derledik…????

1. Beyaz lahana. Ama lütfen uyarıyoruz: Sarması değil!

2. İçeriğinin çoğundan fazlası su olan karpuz çok az kalorili diğer bir yiyecek. Yalnızca içinde var olan şeker yüzünden dikkatli ve oranlı tüketilmesi öneriliyor. Yaz gelse de doya doya yesek…

3. Greyfurt. Maalesef bu meyveyi çoğu insan sevmiyor. Size bir öneri, beyaz kısımları kalmayacak şekilde doğrarsanız o tatsız acılığını alır gerçek lezzetine ulaşırsınız. Sadece kilo vermek için değil aynı zamanda greyfurttan resmen sağlık fışkırıyor!

4. Kuşkonmaz da diğer bir az kalorili yiyeceklerden. Maalesef ülkemizde çok pahalı ama bir gün denk gelirseniz korkmadan tüketebilirsiniz.

5. Boşuna diyetlerde ilk akla gelen sebze brokoli değil! Brokolinin faydalarından yararlanmak istiyorsanız eğer lütfen kuru fasülye pişiriyormuş gibi 1 saat pişirmeyin, yeşil kalacak kadar kaynar suda bekletseniz kafi.

6. Brüksel lahanası. Eğer brüksel lahanasını sevmiyorsanız muhtemelen hiç doğru pişirmemişsinizdir. Bir de fırınlamayı deneyin, sonuca bayılacaksınız!

7. Kereviz. Vücudumuz kerevizi yerken kerevizin içinde bulunan kaloriden daha fazla kalori yakıyor, işte bu da öyle bir sebze!

8. Yeşil elma da bir diğer az kalorili yiyeceklerden. Denir ki Lokman Hekim’in kaybolan ölümsüzlük sırrı günde 1 adet elma yemekmiş…

9. Rengiyle gönüllerin sultanı pancar da az kalorili. Sofranızdan eksik etmeyin deriz!

10. Salatalık da tıpkı karpuz gibi içeriğinde bol su bulunan bir yiyecek. Ve oldukça az kalorili…

11. Diyetlerin vazgeçilmesi limon da çok az kalorili ama içeriğinde bulunan şekeri de göz önünde bulundurmak lazım. Aynı zamanda çok iyi bir toksik attırıcı…

12. Mantarda çok az kaloriye sahip.

13. Bırakın koksun çünkü soğanın da içerisinde çok az kalori var…

14. Brokolinin en yakın arkadaşı karnabaharda da çok az kalori var, yemekten çekinmeyin!

15. Salatalıktan bahsetmişken bu liste domatessiz olmaz! Domatesin kalorisi de çok düşük.

16. Diyetlerin vazgeçilmezi kabağın kalorisi yok denecek kadar az!

Herkese bol eksili günler dileriz! Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın…????

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu