İstanbul'u gezen köpek Boji
yaşam

İstanbul’u gezen köpek Boji

Toplu taşıma araçlarıyla geziyor. Günde 25-30 istasyon değiştiriyor, 35 km yol katediyor. İstanbul’u metro, tramvay, vapur ve İETT otobüsleriyle dolaşan Boji, bir sosyal medya paylaşımı ile ünlü oldu. “Tophane tramvay durağındayız güvenlik köpeği çıkarama…

 www.habertuar.com 

Toplu taşıma araçlarıyla geziyor. Günde 25-30 istasyon değiştiriyor, 35 km yol katediyor.

İstanbul’u metro, tramvay, vapur ve İETT otobüsleriyle dolaşan Boji, bir sosyal medya paylaşımı ile ünlü oldu. “Tophane tramvay durağındayız güvenlik köpeği çıkaramadı sonra döndü ‘şikayetçi olan var mı Kabataş’ta inecek zaten’ dedi Kabataş’a gidiyoruz” şeklindeki paylaşım ile Boji şöhret basamaklarını tırmandı.

NASIL İNİLİP BİNİLECEĞİNİ GAYET İYİ BİLİYOR
Bu uysal köpek, trafik ışıklarında karşıdan karşıya geçebiliyor. Toplu taşıma araçlarına nasıl binileceğini ve inileceğini de gayet iyi biliyor.

Sosyal medyada toplu taşıma araçlarında çekilen fotoğrafları beğeni rekoru kıran Boji’yi İBB sahiplendi ve bakımını üstlendi. Şimdi üzerinde taşıdığı çip sayesinde Boji’nin bulunduğu yer tespit ediliyor ve gerekli bakımları İBB veterinerleri aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Adını metrolarda yatmayı en çok sevdiği “boji” denilen bölümden alan can dostumuz, günde yaklaşık 25-30 istasyon değiştiriyor ve ortalama 35 kilometre yol kat ediyor. 4 yaşın üstünde olan kangal ve çoban köpeği kırması Boji, en çok Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı, Kadıköy-Moda Tramvay Hattı ve Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nı kullanıyor. Favori ulaşım aracı olan Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’nı kullandığında Kabataş’ta inip yarım saat kadar denizi seyrediyor.

Sosyal medya hesabı da var

Boji’nin beslenmesini Metro İstanbul üstlenmiş durumda. Favori istasyonlarında kendisi için yiyecek bırakılıyor. Boji için Kadıköy-Moda Tramvay Hattı’nda bir kulübe yapıldı. Artık bir evi olan Boji’nin bir sosyal medya hesabı da bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu