Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu
yaşam

Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu

Merhum Sakıp Sabancı’nın kariyerlerinin başındaki genç sanatçıları desteklemek amacıyla 1994’te başlattığı ve Sabancı Vakfı’nın devam ettirdiği “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri”, 28. kez sahipleriyle buluştu. 1994’te verilmeye başlanan ve Sabancı Vakfı’nın d…

 www.habertuar.com 

Merhum Sakıp Sabancı’nın kariyerlerinin başındaki genç sanatçıları desteklemek amacıyla 1994’te başlattığı ve Sabancı Vakfı’nın devam ettirdiği “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri”, 28. kez sahipleriyle buluştu.

1994’te verilmeye başlanan ve Sabancı Vakfı’nın devam ettirdiği “Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri”, 28. kez sahipleriyle buluştu. Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim, Heykel ve Geleneksel Türk Sanatları bölümlerinden ilk üç derece ile mezun olan genç sanatçılara ödülleri Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan tarafından takdim edildi. Dereceye giren 9 başarılı öğrenciye toplam 240 Cumhuriyet Altını ödül verildi. Safkan, “Sanatın iyileştirici gücünü bizlere aşılayan genç sanatçılara destek olmak paha biçilemez” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu